Uzávera chodníkov neznamená stop turistike

Uzávera chodníkov neznamená stop turistike

Vysoké Tatry čaká už tento víkend sezónna uzávera vysokohorských turistických chodníkov. Netreba však odkladať turistický výstroj, nakoľko sa tak n...»

Turisti držia samosprávy nad vodou

Turisti držia samosprávy nad vodou

Viac ako 21% percentný nárast vybratej dane z prechodného ubytovania za 8 mesiacov tohto roku hlásia samosprávy v regióne Vysoké Tatry. Vý...»

Novinky v predaji lístkov vo Vysokých Tatrách


Zdieľať

V systéme TEŽ a OŽ sa zavádza nová forma univerzálneho jednodňového cestovného lístka, spúšťa sa doplnkový predaj lístkov u rušňovodiča

BRATISLAVA (16. október 2013) – Železničná spoločnosť Slovensko (ZSSK) rozširuje predaj cestovných lístkov vo Vysokých Tatrách na Tatranských elektrických železniciach (TEŽ) a Ozubnicovej železnici (OŽ). Od 15. októbra 2013 si cestujúci môže kúpiť novú formu cestovného lístka - jednodňový sieťový cestovný lístok vo forme blokového cestovného lístka. Novinkou je predaj jednodňového sieťového cestovného lístka aj u rušňovodiča vo všetkých vlakoch TEŽ a OŽ.

Nová forma cestovného lístka
 Od 15. októbra 2013 sa jednodňový sieťový cestovný lístok predáva aj v novej forme ako blokový cestovný lístok -
 Cena tohto lístka v novej forme zostáva rovnaká - obyčajný v hodnote 4 EUR alebo zľavnený za 2 EUR*
 Blokový cestovný lístok je predtlačená forma cestovných lístkov, podobne ako sa používa u dopravcov MHD bez uvedenia ich konkrétnej platnosti, a to časovej a traťovej.
 Cestujúci si ho môžu kúpiť bez uvedenia dátumu svojej cesty.
 Lístok začne platiť od okamihu označenia vo vlaku na TEŽ a OŽ.
 Okrem toho naďalej je možné používať iné typy jednorazových lístkov, ktoré boli predávané blokovou formou (za 0,25 centov, 0,50 centov, 1,00 EUR a 2,00 EUR).

Predaj všetkých blokových cestovných lístkov (jednorazových aj časových) bude naďalej zabezpečený prostredníctvom osobných pokladníc ZSSK a prostredníctvom zmluvných predajcov.

Od 15. októbra 2013 si cestujúci môže kúpiť jeden typ cestovného lístka aj u rušňovodiča.
 Rušňovodič bude predávať len jednodňový sieťový cestovný lístok v blokovej forme (obyčajný v hodnote 4 EUR alebo zľavnený za 2 EUR*)
 Lístok si možno kúpiť u rušňovodiča v čase pobytu vlaku na všetkých staniciach a zastávkach na tratiach TEŽ a OŽ.
 Predaj rušňovodičom je len DOPLNKOVÝ PREDAJ v mimoriadnych prípadoch, keď si cestujúci nedokáže naplniť stále platnú povinnosť zaobstarať si cestovný lístok pred nástupom do vlaku.

*Nárok na zľavnený jednodňový celosieťový lístok si môžu uplatniť deti od 6 do 15 rokov, cestujúci vo veku nad 70 rokov, držitelia preukazov ŤZP, ŤZP – S, držitelia preukazov JUNIOR RAILPLUS EURO <26, KLASIK RAILPLUS, SENIOR RAILPLUS. Zľavnené cestovné zaplatí cestujúci aj za prepravu psa.

Na TEŽ je zavedený samoobslužný výpravný systém, lístky sú dostupné v 10 pokladniciach obsluhovaných personálom ZSSK (alebo ŽSR) a u približne 40 externých predajcov.
V rámci TEŽ je 22 zastávok a staníc.
Informácie o predajných miestach ZSSK sú zverejnené na webe ZSSK: http://www.slovakrail.sk/sk/sluzby/sluzby-na-stanici/predajne-miesta-pokladnice.html
http://www.slovakrail.sk/uploads/tx_main/2012/12/17/tez_bcl_2012_09_01.pdf
http://www.slovakrail.sk/uploads/tx_main/2012/12/17/tez_oz_mapa.pdf

Všetky podrobnosti o cestovaní vlakom získajú cestujúci na čísle Kontaktného centra 18 188, pri volaniach zo zahraničia +421 2448 58 188, ktoré má nepretržitú prevádzku, v zákazníckych centrách ZSSK, v osobných pokladniciach ZSSK, na emailovej adrese: info@slovakrail.sk alebo na internetovej stránke www.slovakrail.sk alebo www.facebook.com/slovakrail

publikované 23.10.2013, 4362 zobrazení

Najviac Vás zaujalo

Aby Vám na horách bolo teplo
MagicLife.guru

Cestovateľské informácie z iných hôr nájdete na

Veroplach magazín