Priechodné sú ďalšie úseky turistických chodníkov, mnohé však ešte stále zostávajú uzavreté
Vietor v horách – sila a účinky
vedeli ste?

Vietor v horách – sila a účinky

Vietor v horách nemožno podceňovať, preto je potrebné poznať pred túrou poveternostné podmienky, vedieť si silu vetra predstaviť a prispôsobi...»

Mobil v horách:  Dropbox – ako sa podeliť s fotkami jednoducho
Výbava

Mobil v horách: Dropbox – ako sa podeliť s fotkami jednoducho

Fotografovanie smartfónom sa stáva čoraz populárnejšie. Kvalita fotiek z mobilných telefónov vzrástla natoľko, že niekedy je rozdiel medzi f...»

Priechodné sú ďalšie úseky turistických chodníkov, mnohé však ešte stále zostávajú uzavreté


Zdieľať

Kalamitné drevo z turistických chodníkov v Tatranskom národnom parku postupne ubúda. Na štátnych pozemkoch ho odstraňujú Štátne lesy TANAPu, na súkromných ich vlastníci. Pre turistov sú tak priechodné ďalšie úseky doteraz uzavretých značkovaných turistických a cyklistických trás. Obmedzením pre turistov je však na mnohých z nich ešte stále spracovanie kalamity v okolitých lesných porastoch.

Kvôli odstraňovaniu kalamitného dreva z ústia dolín sú ešte stále neprístupné Tichá a Kôprová dolina na Podbanskom. Kvôli oprave telesa chodníka a vodných priepustí ako aj spracovania kalamitného dreva v strmých svahoch nad chodníkom je nepriechodný aj červeno značený turistický chodník v Prielome Dunajca v celej dĺžke.

Turisti neprejdú ani úsekom červeno značenej Magistrály z Troch studničiek po Jamské plesá vrátane odbočky na Kriváň. Nepriechodný stále zostáva modro značený chodník v úseku Jamské pleso – Kriváň a Štart – Malá Svišťovka – Skalnaté pleso. Nepriechodný je aj zeleno značený úsek chodníka Monkova dolina – Široké sedlo – Kopské sedlo. Nepriechodný stále zostáva aj žltý chodník v úseku Štrbské pleso – Furkotská dolina a Štôla – Nižné Hágy a Batizovské pleso.

Stále nepriechodné sú aj ďalšie úseky turistických chodníkov v Západných a Belianskych Tatrách. Neprístupný je červeno značený chodník v úseku horáreň Biela Skala – Pyšné sedlo a rázcestie pod Jaloveckou – Podbanské, modro značený úsek chodníka Bobrovecká Vápnica – sedlo Predúvratie, zeleno značený úsek chodníka od Rázcestia na Tokárinách – Sivý vrch a žlto značený úsek chodníka Jalovec – Zuberec, Rázcestie pred Žiarskou – Plačlivô a rovnako žlto značený chodník v úseku sedlo Pálenica - Zuberec.

Na Spišskej Magure je priechodný jedine zeleno značený úsek turistického chodníka Ždiar kaplnka – Osturňa. Zvyšné turistické chodníky sú v tejto časti Tatier stále neprístupné. Štátne lesy TANAPu spracúvajú kalamitné drevo výlučne na štátnych pozemkoch. Kalamitné drevo z turistických chodníkov, ktoré ležia na pozemkoch iných vlastníkov, budú spracúvať a pre turistickú verejnosť uvoľňovať ich majitelia.

Štátne lesy TANAPu žiadajú turistickú verejnosť o rešpektovanie usmernení pracovníkov, ktorí v blízkosti jednotlivých úsekov spracúvajú kalamitné drevo a to najmä kvôli vlastnej bezpečnosti. Zároveň upozorňujú, že až do 15. júna platí sezónna uzávera turistických chodníkov vo vysokohorskom prostredí.

ŠL TANAP, publikované 31.5.2014, 2902 zobrazení

Najviac Vás zaujalo

Aby Vám na horách bolo teplo
MagicLife.guru

Cestovateľské informácie z iných hôr nájdete na

Veroplach magazín