Piesočnatá pláž pod Tatrami
Ako vznikol názov Smokovcov?
vedeli ste?

Ako vznikol názov Smokovcov?

Počiatok Smokovcov, ako najstaršej tatranskej osady sa datuje v roku 1793. Vtedy tu gróf Štefan Csáky dal postaviť ...»

Priechodné sú ďalšie úseky turistických chodníkov

Priechodné sú ďalšie úseky turistických chodníkov

Kalamitné drevo ležiace na turistických značkovaných chodníkoch odstránili lesníci Štátnych lesov TANAPu už aj v Zadnej Tichej doline...»

Piesočnatá pláž pod Tatrami


Zdieľať

21.júna Tatry odhalili ďalšie letné prekvapenie v podobe prvej mestskej piesočnatej pláže v popradskom AquaCity. Od 21.6.2014 je otvorená denne 17,00 – 22,00 hod.. Tatranský aquapark oslávi toto leto už svoju desiatu sezónu. Z pôvodom mestskej plavárne sa za toto obdobie vypracoval až na najnavštevovanejší aquapark na Slovensku.

Donedávna boli aquaparky len o bazénoch a tobogánoch, ale nový vietor priniesol pod Tatry tie najvychytenejšie trendy zo sveta. Detský bazén so slanou vodou a množstvom atrakcií otvorili len nedávno a na štart letne sezóny k nemu pribudla aj originálna mestská pláž s morským pieskom.

„Na „City pláži“ čaká všetkých horúci morský piesok, karibský bar, ležadlá a slnečníky a večerný program. Ak niekedy v Poprade aj bola nuda, tak definitívne skončila, na všetkých čaká vodopád atrakcií a aktivít. A to všetko iba tri eurá“, povedal Richard Pichonský, podpredseda predstavenstva Oblastnej organizácie CR Región Vysoké Tatry a riaditeľ AquaCity Poprad.

Mestská pláž je súčasťou komplexu letných atrakcií, ktoré tvoria zábavná FUN ZÓNA s detskými ihriskami, nafukovadlami a adrenalínovou zábavou, ŠPORT ZÓNA, kde návštevníci nájdu ihriská na plážový volejbal a futbal či fitnes zariadenia. V oddychovej tzv. CHILL OUT ZÓNE zasa láka tatranský „Karibik“ so spomínaným morským pieskom a barom plným exotických nápojov.

„Kúpanie, zábava aj relax v aquaparku patrí k jedných z najžiadanejších atrakcií v lete. Tatry už roky nie sú len o turistike, ale o aktívnom oddychu na horách či už s bicyklom, turistickými topánkami alebo plavkami. K tomu patrí výborné jedlo, zábavné aj vzdelávacie atrakcie pre deti aj dospelých, atraktívne podujatia a mnoho iného, stačí sa presvedčiť už toto leto“, povedala Lenka Maťašovská, výkonná riaditeľka Oblastnej organizácie CR Región Vysoké Tatry.

Horúce letné osvieženie a morská atmosféra pod najvyššími horami, znie to možno neuveriteľne, ale od zajtra je to popradská realita.

RVT, publikované 24.6.2014, 2510 zobrazení

Najviac Vás zaujalo

Aby Vám na horách bolo teplo
MagicLife.guru

Cestovateľské informácie z iných hôr nájdete na

Veroplach magazín