Jó napot kívánok Tátra – nová linka Budapešť - Tatry
Karrimor X Lite Backpack – s batohom behom cez hory
Výbava

Karrimor X Lite Backpack – s batohom behom cez hory

Behanie je čoraz populárnejší šport. Ak beháte dlhšie vzdialenosti, alebo beháte prechody, alebo kvôli zmenám počasia, je dobré mať nejak...»

Ako vznikol názov Smokovcov?
vedeli ste?

Ako vznikol názov Smokovcov?

Počiatok Smokovcov, ako najstaršej tatranskej osady sa datuje v roku 1793. Vtedy tu gróf Štefan Csáky dal postaviť ...»

Jó napot kívánok Tátra – nová linka Budapešť - Tatry


Zdieľať

Vysokotatranci si musia oprášiť základy maďarčiny. V lete sa k nim chystajú novou vlakovou linkou z Budapešti tisícky maďarských turistov. Maďarské štátne železnice zaviedli zvýhodnený cestovný lístok do Vysokých Tatier, v ktorom je zahrnuté aj neobmedzené cestovanie na Tatranskej elektrickej železnici a ozubnicovej železnici.

Ročne navštívi región Vysoké Tatry okolo 20 tisíc občanov Maďarska. Toto číslo by sa malo toto leto vylepšiť aj vďaka novej linke z Budapešti do Vysokých Tatier.

Zvýhodnený spiatočný cestovný lístok platný štyri dni zaviedli Maďarské štátne železnice na aktuálnu letnú sezónu. V cene lístka 36,5 eur pre dospelých a 18,25 eur pre deti je zahrnuté aj neobmedzené cestovanie na Tatranskej elektrickej železnici a ozubnicovej železnici Vysoké Tatry-Štrba-Štrbské Pleso a na trati ŽSSK Poprad-Tatry–Studený Potok–Tatranská Lomnica.

„V poslednom období nám počet maďarských návštevníkov mierne rastie, ročne o zhruba pol percenta. Vítame aktivitu maďarskej strany a veríme, že našim južným susedom sa Tatry budú páčiť a využijú atraktívnu ponuku zvýhodneného cestovného lístka z ich metropoly k nám do Vysokých Tatier. Očakávame, že nová linka by mohla napomôcť medziročnému nárastu Maďarov aj o 2-3%“, povedala Lenka Maťašovská, výkonná riaditeľka Oblastnej organizácie CR Región Vysoké Tatry.

Na Slovensko železnicou najviac cestujú návštevníci Bratislavy, Košíc, Vysokých Tatier a okolia. Práve na základe týchto skutočností Maďari zaviedli zľavnený letný cestovný lístok do Vysokých Tatier.

Po lete sa uvidí, či Tatry obyvateľov Maďarska oslovia a ich štatistiky skutočne porastú.

RVT, publikované 2.7.2014, 5131 zobrazení

Najviac Vás zaujalo

Aby Vám na horách bolo teplo
MagicLife.guru

Cestovateľské informácie z iných hôr nájdete na

Veroplach magazín