Americký Wall Street Journal píše o Tatrách
350 rokov od prvého výstupu na Slavkovský štít
vedeli ste?

350 rokov od prvého výstupu na Slavkovský štít

Je to už 350 rokov, čo v roku 1664 vystúpili prví známi dobyvatelia na vrchol Slavkovského štítu. Výstup uskutočnil Juraj B...»

V električke s lístkom cez SMS-ku

V električke s lístkom cez SMS-ku

Cestovanie vlakmi na území Vysokých Tatier je možné už aj na nový druh lístkov – na SMS lístky. Ide o lístky zakúpené cez m...»

Americký Wall Street Journal píše o Tatrách


Zdieľať

17. júla vydal americký Wall Street Journal článok s názvom "Great Lakes Around the World"" – Najúžasnejšie jazerá sveta, kde dáva do pozornosti 5 jazier, ktoré sa oplatí vidieť. Hneď prvé, ktorému sa článok venuje, je pleso Morské Oko. Skrytý klenot – s týmto označením zažína opis plesa a prostredia Morského Oka.

Morské oko je najväčším plesom na území Vysokých Tatier.

Dostupné je asfaltovou cestou z Lysej Poľany – hraničného prechodu medzi Slovenskom a Poľskom. Začiatok túry je z parkoviska Palenica Białczańska. Červenou značkou z parkoviska dosiahnete pleso Morské Oko, respektíve chatu pri plese za 2hod 50min. Z Morského Oka je možné vystúpiť na Rysy, ktoré sú zároveň najvyšším vrcholom poľských Tatier.

Z Morského Oka vidieť nunatak Mních.

Ďalšie jazerá, ktorým sa WSJ venuje sú Lake Powell v Arizone, Lake Nakuru v Keni, Lake Lucerne vo Švajčiarsku, Lake Saimaa blízko fínskeho mesta Helsinki.

Článok si môžete prečítať tu: http://online.wsj.com/articles/great-lakes-around-the-world-1405509454.

publikované 21.7.2014, 4577 zobrazení

Najviac Vás zaujalo

Aby Vám na horách bolo teplo
MagicLife.guru

Cestovateľské informácie z iných hôr nájdete na

Veroplach magazín