Poprad a Londýn spojí nová letecká linka
Vyhrajte cestu okolo Slovenska

Vyhrajte cestu okolo Slovenska

Ste dvojica, túžite precestovať Slovensko a podeliť sa so zážitkami z ciest? Prihláste sa do súťaže, ktorú na Slovensku spúšťa Slovenská agentúra ...»

Ľudia na hlavnom hrebeni Vysokých Tatier
vedeli ste?

Ľudia na hlavnom hrebeni Vysokých Tatier

Vedeli ste, že hrebeň celých Tatier bez podpory ešte v lete nikto nepreliezol? Rýchlostný rekord drží stále Poliak Žurek, ktorý v roku 1970 prešiel ...»

Poprad a Londýn spojí nová letecká linka


Zdieľať

Poprad s Londýnom spojí už za 3 mesiace nová letecká linka. Tisícky dovolenkárov z Británie, tak nebudú musieť za zimnou lyžovačkou vo Vysokých a Nízkych Tatrách cestovať komplikovane cez Košice, Krakow či Budapešť. Linka bude prevádzkovaná tri krát týždenne cez nízkonákladovú leteckú spoločnosť Wizzair a to lietadlami typu Airbus 320, ktoré prepravia 180 pasažierov. Tatrám sa otvára nový perspektívny trh.

Linka Poprad – Londýn už v minulosti patrila k najúspešnejším leteckým spojeniam Popradu s okolitým svetom. Preto jej obnovenie Tatranci vnímajú veľmi citlivo a s veľkými očakávaniami. Prevádzka linky štartuje 28.októbra 2014 a nízkonákladový Wizzair bude lietať z londýnskeho Lutonu vždy v utorok, štvrtok a v sobotu. Jednosmerná letenka bude v cene od 29,99 €.

„Letisko Poprad-Tatry má nepochybne veľký potenciál výrazne prispieť k rozvoju cestovného ruchu na Slovensku, ako aj celého regiónu. Som presvedčený, že správnym nastavením novej linky do Londýna sa tento potenciál podarí naplniť,“ povedal štátny tajomník Ministerstva dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja SR František Palko.

„Pre Tatry je nová linka z Londýna skvelá správa. Lyžiari z Veľkej Británie využívajú pri ceste na hory najmä letecké spojenia. Ak oslovíme tunajší solventný trh kvalitnou ponukou, dostupnosťou kvalitných hotelov už od piatich minút jazdy autom od letiska a najbližšieho lyžiarskeho strediska do dvadsať minút, tak máme konkurenčnú výhodu aj voči vychyteným alpským rezortom. Samozrejme nezabúdame na biznis klientelu, letnú turistiku, ale aj na športovcov – futbalistov, ktorí môžu trénovať v národnom tréningovom centre v Poprade“, povedala Lenka Maťašovská, výkonná riaditeľka Oblastnej organizácie CR Región Vysoké Tatry.

Nové letecké spojenie vráti Tatry do hry britského klienta a spojí letisko v Poprade so svetom. Práve doprava je v mnohých prípadoch prekážkou a ovplyvňuje rozhodovanie dovolenkárov o výbere ich dovolenkovej destinácie.

Veríme, že znovuotvorenie dlho očakávaného obľúbeného leteckého spojenia, na ktorom sme dlho a intenzívne pracovali sa stretne s pozitívnym ohlasom cestujúcej verejnosti a paluby lietadiel budú zaplnené spokojnými cestujúcimi ako zo slovenskej, tak aj z anglickej strany,“ povedala Ivana Herkeľová, riaditeľka Letiska Poprad – Tatry.

Linka má pre Slovensko na trhoch Spojeného kráľovstva celoročný potenciál. Potvrdila to aj analýza Slovenskej agentúry pre cestovný ruch. Ide najmä o produkty zimného cestovného ruchu, výlety počas leta na hory, zájazdy spojené s ochutnávkami našej kuchyne a vín aj dovolenku spojenú s golfom.

„Oblastná organizácia Región Vysoké Tatry bola prvá, ktorá sa snažila presvedčiť prepravcu a vynaložila veľké úsilie na to, aby sa táto linka opäť obnovila. Som rada, že to konečne vyšlo.

Región Vysoké Tatry a Liptov budú podporovať leteckú linku pri jej rozlietaní aj finančne a pripravujú ďalšie obchodno-marketingové kampane na to, aby turisti začali cestovat letecky do Tatier. Veríme, že týmto destináciám prinesie nové spojenie s Londýnom očakávané ovocie“, doplnila Lenka Maťašovská, výkonná riaditeľka Oblastnej organizácie CR Región Vysoké Tatry.

„Pre leteckú spoločnosť Wizzair ide o druhú linku na Slovensko. Veríme, že toto letecké spojenie a naše nízke ceny budú dobrým impulzom najmä pre rozvoj turizmu. Letenky sú momentálne už v predaji cez www.wizzair.com“, potvrdil Daniel de Carvalho, Corporate Communications, Wizz Air Group.

Efektivitu novej linky preverí jeseň a najmä nadchádzajúca zima. Času je málo, hotelierov a prevádzkovateľov atrakcií v Tatrách teraz čaká veľa práce, osloviť trh a pritiahnuť dovolenkárov za aktívnym relaxom na Slovensko.

RVT, publikované 31.7.2014, 2572 zobrazení

Najviac Vás zaujalo

Aby Vám na horách bolo teplo
MagicLife.guru

Cestovateľské informácie z iných hôr nájdete na

Veroplach magazín