Aktuálne skialpinistické podmienky 17.4.2010
Letná jaskyniarska sezóna 2010

Letná jaskyniarska sezóna 2010

     Letná jaskyniarska sezóna 2010 bola otvorená práve vo Vysokých Tatrách pri ...»

Skialpinizmus a freeride v Tatrách

Skialpinizmus a freeride v Tatrách

Fredrik Ericsson a jeho pohľad na Tatry... ...»

Aktuálne skialpinistické podmienky 17.4.2010


Zdieľať

Tak ako predpovedali starí horskí vlci, tohoročná na sneh slabá zima ešte nepovedala posledné slovo. Dnes sme sa boli preto pozrieť v Malej Studenej doline, ako to vyzerá s podmienkami po týždni snehových zrážok.

Po pešom výstupe na Zamkovského chatu sa nad hranicou lesa otvára úplne iný svet. Toľko snehovej nádielky sme v tejto zimnej sezóne ešte v doline nevideli.

Nakoľko ale zrážky prišli náhle na tvrdú starú vrstvu, nie je snehová pokrývka dostatočne previazaná, o čom svedčili samovoľné uvolnenia lavín a splazov prakticky zo všetkých žľabov doliny so sklonom nad 30 stupňov. Pred nami vypadli žľaby Lomnického ramena, Bránička, Cyklistický, pravá strana jazernej steny, žľaby od Téryho kuloáru, platá pod Bachledovým / Jordánovým žľabom, sedlo medzi ľadovými, žľaby Malého Ľadového, Mačací kotol, Ovčiarska lávka. Najzaujímavejší odtrh začína pod Žltou lávkou, reže úpätia Sokolej veže a končí v Priečnom sedle.

Nový sneh začína výrazne oťažievať, v tienistých svahoch po celodennom slnku kôrnatiet.

Dolina nás dnes vítala slnečným plavkovým počasím a bezvetrím, čo pri dodržaní bezpečnostných opatrení vie urobiť z túry ozajstný raj.

publikované 17.4.2010, 3693 zobrazení

Najviac Vás zaujalo

Aby Vám na horách bolo teplo
MagicLife.guru

Cestovateľské informácie z iných hôr nájdete na

Veroplach magazín