Aktuálne z Gerlachu
Tatranská divočina pre deti i dospelých

Tatranská divočina pre deti i dospelých

Na Skalnatom plese so začínajúcou letnou sezónou pribudol zrekonštruovaný náučný chodník okolo plesa so zaujímavými informáciami a úlohami pre ...»

Prevádzková doba tatranských lanoviek v letnej sezóne

Sedačková lanovka na Solisko Sedačková lanovka na Solisko bude premávať počas celej letnej sezóny. Prevád...»

Aktuálne z Gerlachu


Zdieľať

V nedeľu sme sa boli pozrieť aké podmienky momentálne panujú na Gerlachu. Po zamračenom počasí posledných dní sme si lepší deň ani nemohli priať. Plechovo modrá obloha nás sprevádzala celý deň.

Výstup velickou próbou bol suchý, sneh sme stretávali až v traverzoch okolo Kotlového štítu a samozrejme so snehom v skoro celej dĺžke treba rátať v Batizovskom žľabe. Skoro suchou nohou je možný prechod cez Počúvajov žľab.

Vďaka ustupujúcemu snehu začínajú horskí vodcovia meniť výstupovú trasu batizovskou próbou za štandardnú velickú próbu. Nezabúdajte, že pre turistov je cesta na vrchol možná len v ich sprievode! Kontakty na vodcov nájdte na www.tatryportal.sk/sluzby-tatry/17-0-Horski-vodcovia/

Štandardná výstupová cesta vedie zo Sliezskeho domu na Kvetnicu, odkiaľ sa vychádza exponovaným úsekom - tzv. velickou próbou - žľabom do Sedielka na kotlom. Cesta traverzuje kotol až pod Kotlový štít, odkiaľ je prvý krát počas výstupu možné vidieť vrchol. Ďalej výstup pokračuje traverzom pilierov na strane Batizovskej doliny až pod vrchol. Zostupuje sa batizovským žľabom a následne batizovskou próbou do Batizovskej doliny, odkiaľ sa po magistrále - červenou značkou - prichádza spať na Sliezsky dom.

publikované 28.6.2010, 7260 zobrazení

Najviac Vás zaujalo

Aby Vám na horách bolo teplo
MagicLife.guru

Cestovateľské informácie z iných hôr nájdete na

Veroplach magazín