apríl, 2022

03apr17:000:00Cestovateľský festival Cestou necestouDruh podujatia:Kultúra

Detail udalosti

Cestovateľský festival Cestou necestou 3.4.2022 aj v Poprade.

Inšpiratívne cestovateľské prednášky v kine Tatran v Poprade. Inšpirujte sa skvelou Miladkou z jej dobrodružných sólo ciest po svete a navštívte s fotografom Gabom Antalom magický Island.

17:00 Mili Konečná – Sólo cestovanie po svete, tipy – triky – dobrodružstvá

Ako precestovať svet dobrodružne, výhodne a najmä bezpečne ako sólo cestovateľka? Miladka nám porozpráva o strastiach, ale aj slastiach na jej potulkách svetom, o nehodách a nepríjemnostiach, ale aj o tom, ako sa im do budúcna vyhnúť. Objasní vám čaro couchsurfingu – prespávania u domácich zadarmo, a ako si vybrať toho správneho hosťujúceho. Ako sa presúva z miesta na miesto v exotických krajinách Karibiku, ale aj divokých džungliach Južnej Ameriky, ako sa komunikuje s domácimi v Ázii, alebo ako zvláda stopovanie na najodľahlejších miestach našej planéty. Prednáška plná zaujímavých informácií od jednej z našich najlepších prezentujúcich cestovateliek.

18:10 Gabo Antal – Magický Island

Ako fotograf som vždy sníval o dychberúcich záberoch z krajiny ľadu a ohňa. Chcel som však spoznať Island z prvej ruky, nie len ten z turistických príručiek. Byť v bezprostrednom kontakte s domácimi a spoznať ich mentalitu. A tak vám porozprávam, ako som sa zamestnal na Islande, precestoval ho krížom-krážom a zažil úžasné zážitky, aké sa inde zažiť nedajú. Korona zariadila, že som si to zopakoval a strávil tak na Islande spolu 8 mesiacov počas dvoch rokov. Prezradím vám prečo si Islanďania myslia, že Slovensko, to je tam niekde, kde sa pije veľa vodky, prečo si pred rande Islanďania musia skontrolovať svoj rodokmeň, aby náhodou nešli na rande so svojím príbuzným, ponoríme sa do najlepších teplých prameňov, budeme pozorovať polárnu žiaru, stanovať pri vodopádoch, obídeme Island dodávkou, starou Yariskou, ale aj najväčšími džípmi prebrodíme divoké rieky a mnoho ďalších vtipných aj vážnych zaujímavostí.

Cena vstupenky v predpredaji 6€, v deň festivalu 7€.

Vstupenky: TU

Viac

Čas

(Nedela) 17:00 - 0:00

Miesto

Kino Tatran

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

X