Folklórny Festival Východná 2023 – 68. ročník

30jún(jún 30)0:0002júl(júl 2)0:00Folklórny Festival Východná 2023 – 68. ročníkDruh podujatiaKultúra

Detail udalosti

Leitmotívom 68. ročníka Folklórneho Festivalu Východná 2023 sú generácie. Tie sa okrem programu odzrkadlili aj v tohtoročnom vizuáli.

Generácia  alebo rýdzejšie, krajšie a tradičnejšie – pokolenie. Pokolenie ľudí spojených vekom, hodnotami, záujmami, cieľmi a potrebami. Akoby po kolenách kráčali pokolenia našich predkov za lepšou budúcnosťou pre nás všetkých. Vo všetkých okamihoch radosti i smútku ich spájali piesne, tance , slová i obrazy, ktoré odjakživa patrili k našej krajine a rovnako sú neoddeliteľnou súčasťou Folklórneho festivalu Východná. Po generácie tu boli tí, ktorí dbali o blaho rodiny, kde sa tradovala múdrosť o troch grošoch. Z jedného sa žilo, druhý sa vracal predkom a tretí sa investoval do potomkov. Múdrosť troch grošov sa traduje dodnes aj v tradičnej ľudovej kultúre. Z jedného vo folklórnych kolektívoch žijeme. Druhý s úctou vraciame tým, ktorí nám odovzdali svoje bohatstvo, lebo sme pochopili, aký má význam. Tretí dávame mladým, aby našli radosť a chuť objavovať, učiť sa a zahoreli láskou k tradícii.

 Program 68. ročníka: https://festivalvychodna.sk/2023/program/ Info o vstupenkách: https://festivalvychodna.sk/2023/vstupenky/ Sledujte oficiálny web https://festivalvychodna.sk/

Folklórny festival Východná je najstarší a najrozsiahlejší celoslovenský festival s medzinárodnou účasťou na našom území. Každoročne na prahu letnej turistickej sezóny v prvý júlový víkend v atraktívnom prostredí v blízkosti Vysokých i Nízkych Tatier ožijú bohaté ľudové tradície a rázovitá obec Východná sa na niekoľko dní stane centrom slovenskej kultúry.

Východná je oslavou folklóru a jej existencia výrazne prispieva k oživovaniu, zachovávaniu, tvorivému rozvíjaniu i verejnej prezentácii vzácnych hodnôt našej klenotnice kultúry. Folklór je hlboko zakorenený v tradíciách a kultúre slovenského národa, preto v nás pri každom kontakte dokáže vyvolávať radosť zo vzájomného stretnutia a oživovať nielen históriu, ale aj city. Staňte sa aj vy súčasťou tejto oslavy.

Viac

Čas

Jún 30 (Piatok) 0:00 - Júl 2 (Nedela) 0:00(GMT+00:00)

Miesto

Východná amfiteáter

Other Events

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *