Kaštieľne hry v Strážkach

25jún(jún 25)0:0026(jún 26)0:00Kaštieľne hry v StrážkachDruh podujatiaKultúra

Detail udalosti

V dňoch 25. – 26. júna 2022 sa uskutoční 22. ročník Kaštieľnych hier. Cieľom akcie je ponúknuť kvalitný divadelný zážitok prostredníctvom atraktívnych inscenácií pre dospelých i detských divákov. Divadelné predstavenia i sprievodný program sa uskutočnia v jedinečnej atmosfére anglického parku. Slávnostné otvorenie podujatia sa uskutoční v sobotu o 14.30 s fotografom Róbertom Fógotrafom. Program výnimočne začne pre najmenších záujemcov o kultúru.

Podujatie sa organizuje v spolupráci s mestom Spišská Belá.

25.6.2022 – 14:40

Vesmíro /Divadlo SpozaVoza, Trnava/

Po slávnostnom zahájení Kaštieľnych hier privíta deti Divadlo SpozaVoza svojou hrou Vesmíro. Interaktívna inscenácia hravou, vtipnou a dobrodružnou formou rozširuje znalosti o vesmíre, prírodných vedách a astronómii. Hlavnými postavami sú pán Gala a pán Míro, ktorí hľadajú odpovede na základné otázky: „Sliepka alebo vajce?“ „Kde je začiatok a kde koniec?“ Pri tomto hľadaní nastávajú humorné situácie.

25.6.2022 – 15:30

Dlhý, Široký a Bystrozraký /Divadlo Žihadlo, Malacky/

Tradičná rozprávka o troch kamarátoch s Vladom Zetkom, ktorý spolu s deťmi vytvorí dej plný zábavy a zážitkov.

25.6.2022 – 16:30

Sen jedného duba /Divadlo Babadlo, Prešov/

Divadlo Babadlo Vám ponúka pútavý príbeh jedného duba na motívy rozprávky H.Ch. Andersena. Interaktívne predstavenie s environmentálnou tematikou je určené detskému divákovi, ktorý si môže “zahrať” s hercami, či dokonca ovplyvniť záver rozprávky o záchrane stromov a ich osude. Na svoje si príde aj dospelý divák, lebo veríme, že preňho všemocná a múdra príroda nestratila čaro.

25.6.2022 – 14:30 -18:00

Rozprávkový les /Faceclub, Spišská Belá/

Máš rád/a rozprávky? Ak áno, tak si nenechaj ujsť možnosť navštíviť rozprávkový les, na ktorý sa tento rok premení náš anglický park. Rozprávkovým lesom ťa prevedú postavičky od výmyslu sveta. Budeš si môcť postaviť domček s tromi prasiatkami. Pripraviť si svoj vlastný čaj s klobučníkom z Alice v krajine zázrakov. Či pomôcť Popoluške vytriediť strukoviny včas, aby stihla ples, na ktorý veľmi chce ísť. Neváhaj vstúp do lesa rozprávok, spoznaj nových kamarátov a zaži nezabudnuteľné dobrodružstvo.

26.6. – 20:00

Sova /Slovenské národné divadlo, Bratislava/

Scenár: Natalie Kocab Preklad a réžia: Valeria Schulczova Dramaturgia: Darina Abrahámová Obsadenie: Božidara Turzonovová, Barbora Andrešicová / Anežka Petrová Vo vile syna a otca zároveň sa ocitnú dve ženy, stará mama a jej vnučka. Mladá žena Vendy je slobodná matka s dieťatkom, o ktorom sa jeho otec nestihol pred svojou smrťou dozvedieť. Babička, intelektuálka, tiež ovdovela a nevládze žiť sama vo svojom dome. Hľadajú nový domov, na ktorý sú obe odkázané. Ich spolužitie zďaleka nie je idylické. Naopak, je plné vzťahových a názorových stretov, ale aj narastajúceho, hlbokého porozumenia. A ako to už býva, najväčší zmysel a hodnoty svojho obgeneračného prepojenia si uvedomujú, až keď je neskoro. To, že sa láska míňa, neznamená, že to nie je láska a zásadná reflexia života, ktorý nežijú iba naše hrdinky. Excelentné príležitosti pre vyzreté herečky a osobnosti. Dátum narodenia ich rozdeľuje len navonok. Pochopenie seba a doby, v ktorej žili a žijú, je svedectvom, ktoré stojí za to zdieľať s našimi divákmi.

Predpredaj 7 €    Na mieste  10 €

Viac

Čas

25. jún 2022 0:00 - 26. jún 2022 0:00(GMT+00:00)

Miesto

Kaštieľ Strážky

Other Events

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *