Program názornej edukácie pre verejnosť – povedzme NIE RAKOVINE TOUR 2022

09sep14:0018:00Program názornej edukácie pre verejnosť – povedzme NIE RAKOVINE TOUR 2022Druh podujatiaprednaska-rozpravanie

Detail udalosti

Edukačný team pacientskej organizácie NIE RAKOVINE s názornou edukáciou o onkologickej prevencii a skríningoch mieri do viacerých slovenských miest v rámci preventívneho projektu NIE RAKOVINE TOUR 2022. Návštevníci sa môžu stretnúť s maketou obrovského čreva, s maketou ženskej hrude – simulátorom nácviku pravidelného samovyšetrovania prsníkov a tiež s fotostenou krásnej obrovskej motýlice – symbolom prevencie HPV vírusu. Novinkou bude aj nadrozmerná maketa pľúc.

Na cestách Slovenskom budeme tiež zdôrazňovať informácie o bezplatnom očkovaní proti HPV pre tínedžerov a o skríningu karcinómu krčka maternice, ktorého by sa mala zúčastňovať každá žena od 23 rokov.

Čo môžete zažiť a vidieť na osvetovom turné:

  • Komentovanú prehliadku v obrovskej nafukovacej makete pľúc a hrubého čreva.
  • Reálnu situáciu a názorné ukážky Covid zápalu pľúc vs. bakteriálny zápal, TBC a karcinóm pľúc pred a po liečbe, odpovede na otázky k prevencii, diagnostike a včasnej liečbe karcinómu prsníka, karcinómu krčka maternice, hrubého čreva a pľúc.
  • Jedinečný simulátor na nácvik samovyšetrovania prsníkov.
  • Sprievodcu samovyšetrenia do sprchy – návod na samovyšetrovanie prsníka, ktorý spolu s mamografickým skríningom môže zachrániť životy až 300 žien na Slovensku ročne.

Na všetky otázky návštevníkom osobne odpovedia a všetko radi vysvetlila naši dobrovoľníci z radov vyliečených onkologických pacientov – členovia pacientskej aliancie NIE RAKOVINE, ktorým správne informácie a včasná diagnostika zachránili život.

Viac

Čas

(Piatok) 14:00 - 18:00

Miesto

OC Forum

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *