september, 2021

17sep16:0017:30VIAC SLOBODY CYKLISTOM NA TATRANSKEJ CESTE SLOBODY

Detail udalosti

Pridajte sa k nám v rámci Európskeho týždňa mobility. Pridajte sa k cyklojazde Vysokými Tatrami z rôznych smerov.

Spoločnou jazdou bojujeme:

– Za Cestu slobody pre cyklistov

– Za Cestu slobody pre verejnú dopravu

– Za Cestu slobody bez tranzitnej dopravy

– Za Cestu slobody bez hluku a emisií

– Za bezpečnú Cestu slobody

Nechceme aby sa z Cesty slobody stala čisto tranzitná cesta pre masy áut a nákladné vozidlá, najmä pri narastajúcich dopravných intenzitách. Je to v prvom rade vyhliadková a zážitková cesta prechádzajúca národným parkom a kúpeľným mestom. Priamo ako stvorená aj na bicykle.

Cesta slobody patrí všetkým, aj cyklistom.

Cyklojazdou chceme upozorniť, že cyklistov ako aj áut je stále viac, je potrebné už dnes hľadať a realizovať ekologické riešenia dopravy pre Vysoké Tatry a podhorie.

Cyklojazda sa koná bez zastavenia dopravy a bez policajného sprievodu. Každý účastník sa musí riadiť platnými pravidlami cestnej premávky a jazdí na vlastnú zodpovednosť a bezpečnosť. Bicykle musia byť v dobrom stave vybavené na prevádzku v cestnej doprave účinnými brzdami, odrazovými sklami a počas jazdy za zníženej viditeľnosti aj svetlami. Jazdí sa miernym tempom s ohľadom na všetkých účastníkov cestnej premávky.

ŠTART – 16:00 (po prejazde profi cyklistov v rámci preteku Okolo Slovenska)

Zo smerov: • Tatranská Lomnica (parkovisko pri Dobrej Hračke) • Nová Lesná (vinotéka Nová Lesná) • Dolný Smokovec (pri drevenom kostolíku) • Vyšné Hágy (zastávka SAD pri bráne) V každom bode Vás bude čakať minimálne jeden ambasádor, s ktorým sa vyberiete na cyklojazdu.

CIEĽ – 17:00/17:30 • Tatranská Polianka (Poliankovo)

Cyklojazda je dobrovoľné stretnutie všetkých, ktorým záleží na Vysokých Tatrách a doprave v nich. Svojím zúčastnením sa na bicykli vyjadríte podporu cyklistom a ekologickým módom dopravy vo Vysokých Tatrách.

Viac

Čas

(Piatok) 16:00 - 17:30

Miesto

Cesta Slobody

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

X