Workshop Zdravá kuchyňa pre deti

24feb9:0012:00Workshop Zdravá kuchyňa pre detiDruh podujatiagastronomia

Detail udalosti

Kvalitná strava dokáže pozitívne ovplyvniť náladu, zlepšiť pozornosť, krátkodobú pamäť… Celkovo podporiť fyzické, duševné i mentálne zdravie nás dospelých, ale aj detí. Vedomí si týchto faktov sa snažíme v našej školskej kuchyni v Krásnych Sadoch používať rôzne suroviny a koreniny, v slovenskej kuchyni možno menej známe, avšak chutné a výživovo hodnotné.

Pozývame vás na workshop Zdravá kuchyňa pre deti, na ktorom sa naučíme pripraviť niekoľko netradičných pokrmov, ktoré varíme aj deťom v našej školskej jedálni. Povieme si o zdraviu prospešných surovinách, ktoré je vhodné konzumovať v zimnom období. Priblížime si využitie menej používaných korenín, ako je napríklad kurkuma, garam masala či rímska rasca.

Počas workshopu si pripravíme polievku, hlavné jedlo aj šalát. V receptoch použijeme napríklad: fazuľky mungo, huby shitake, pastu miso, čiernu ryžu, tofu, atď.

Workshop sa uskutoční v sobotu 24. februára 2024 od 9.-12.00 h. Poplatok je: 39 eur za osobu. Maximálny počet účastníkov workshopu je 8. Bližšie informácie a prihlásenie na workshop na tel.č. 0911 089 062 alebo na emaili info@krasnesady.sk. Po prihlásení vám budú zaslané podrobnejšie informácie a detaily platby.

Lektor: ThDr. Mário Blahota, PhD., šéfkuchár v školskej jedálni v Krásnych Sadoch Mlynica, zástanca zdravého životného štýlu a vyváženej rôznorodej kuchyne s 25-ročnými skúsenosťami v gastronómii, odborník na vegetariánsku a vegánsku stravu, študent tradičnej čínskej medicíny. www.krasnesady.sk

Viac

Čas

24. február 2024 9:00 - 12:00(GMT+00:00)

Miesto

Krásne sady

Other Events

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *