Nezabudnite na poistenie zásahu
Horskej záchrannej služby

Poistenie na hory - online

Sedlo pod Malou Svišťovkou

1 558 m n.m.

Trasa:

Tatranská Lomnica (850 m n.m.) - Štart (medzistanica kabínkovej lanovky na Skalnaté pleso) - Sedlo pod Malou Svišťovkou (1 558 m n.m.) - Skalnaté pleso (1 751 m n.m.) - Zamkovského chata (1 475 m n.m.) - Hrebienok (1 285 m n.m.) - Starý Smokovec (990 m n.m.)

Prevysenie:

hore: 708 m
dole: 568 m

Trvanie Trvanie: celodenná -

Kondičná náročnosť Kondičná náročnosť:   2/3

Technikcá náročnosť Technikcá náročnosť: 1/3

Východiská:

Túra prechádza chatami:

Odporúčaný smer z Tatranskej Lomnice do Starého Smokovca, turistickú trasu je však možné prejsť aj v opačnom smere
 

Z Tatranskej Lomnice vychádza turistický chodník zelená cez Štart - medzistanicu kabínkovej lanovky, na Skalnaté pleso. Alternatívne sa na Skalnaté pleso dá vyviezť kabínkovou lanovkou. Z medzistanice Štart pokračujeme chodníkom modrá cez Folvarskú poľanu do Sedla pod Malou Svišťovkou. Zo sedla mierne stúpame na Skalnaté pleso.

Zo Skalnatého plesa je možné zostúpiť značkovaným chodníkom zelená naspäť do Tatranskej Lomnice (trvanie zostupu 1hod 35min) alebo využiť na zostup kabínkovú lanovku.

Naša turistická trasa pokračuje Tatranskou Magistrálou červená okolo Skalnatej chaty (1 751 m n.m.) smerom na Hrebienok. Postupne vchádzame do kosodreviny, neskôr sa vnárame do lesa, až prichádzame na rázsetie pod Zámkovského chatou (1 475 m n.m.), odkiaľ budeme pokračovať Tatranskou Magistrálou (trvanie zostupu od Skalnatého plesa 50min).

Od chaty zostupujeme k Obrovskému vodopádu, na rázcestie na Starolesnianskej poľane (trvanie zostupu zo Zámkovského chaty 30min). Z rázcestia sa po 20min dostaneme pohodlnným chodníkom na Hrebienok.

Z Hrebienka pokračujeme v zostupe chodníkom zelená do Starého Smokovca, alebo je možné zviezť sa pozemnou lanovkou (trvanie pešieho zostupu 30min).

Súvisiace doliny:

Aby Vám na horách bolo teplo
MagicLife.guru

Cestovateľské informácie z iných hôr nájdete na

Veroplach magazín