Nezabudnite na poistenie zásahu
Horskej záchrannej služby

Poistenie na hory - online

Široké sedlo

1 825,50 m n.m.

Trasa:

Ždiar (896 m n.m.) - Široké sedlo (1 825,5 m n.m.) - Kopské sedlo (1 750 m n.m.) - Tatranská Javorina (1 000 m n.m.)

Prevysenie:

hore:929,5 m
dole: 825,5 m

Trvanie Trvanie: celodenná - 6:30

Kondičná náročnosť Kondičná náročnosť:   2/3

Technikcá náročnosť Technikcá náročnosť: 1/3

Východiská:

Túra prechádza chatami:

Popisovaný smer zo Ždiaru Monkovou dolinou cez Široké a Kopské sedlo do Zadných Meďodol. Náučný turistický chodník Ždiar - Široké sedlo bol doposiaľ jednosmerný, avšak dnes už je možné turistickú trasu vykonať aj v opačnom smere.
 

Značkovaný turistický náučný chodník zelená vychádzajúci zo Ždiaru (od hotela Magura) prechádza Monkovou dolinou. Je to jediný chodník, ktorý pretína hrebeň Belianskych Tatier. Po 4hod vystúpime cez Široké sedlo do Kopského sedla, odkiaľ zostupujeme značkovaným chodníkom modrá cez dolinu Zadných Meďodol a Javorovú dolinu do Tatranskej Javoriny (trvanie zostupu z Kopského sedla 2hod 30min).
 

Alternatívy zostupu z Kopského sedla
 

Z Kopského sedla pokračujeme miernym výstupom do Predného Kopského sedla (1 780 m n.m.), odkiaľ zostupujeme do Doliny Bielych plies. Pod Veľkým Bielym plesom prichádzame na rázcestie, z ktorého je možné pokračovať po Tatranskej Magistrále červená na Chatu pri Zelenom plese (trvanie 1hod), turistickým chodníkom modrá cez Dolinu Kežmarskej Bielej vody do Tatranských Matliarov, alebo značkovaným chodníkom zelená cez Dolinu Siedmich prameňov do Tatranskej Kotliny.

Súvisiace doliny:

Aby Vám na horách bolo teplo
MagicLife.guru

Cestovateľské informácie z iných hôr nájdete na

Veroplach magazín