Nezabudnite na poistenie zásahu
Horskej záchrannej služby

Poistenie na hory - online

Kôprovský štít

2 363 m n.m.

Trasa:

Štrbské Pleso (1 350 m n.m.) - Popradské pleso (1 500 m n.m.) - rázcestie nad Žabím potokom - Vyšné Kôprovské sedlo (2 180 m n.m.) - Kôprovský štít (2 363 m n.m.)
naspäť: tá istá trasa

Prevysenie:

1 013 m

Trvanie Trvanie: celodenná - 6:20 hod. ( ↑ 3:25 ↓ 2:55)

Kondičná náročnosť Kondičná náročnosť:   2/3

Technikcá náročnosť Technikcá náročnosť: 1/3

Východiská:

Túra prechádza chatami:

Zo Štrbského Plesa po Tatranskej Magistrále červená cez Trigant ako aj asfaltovou cestou modrá zo zástavky TEŽ Popradské pleso sa po hodinovom nástupe dostávame na rázcestie neďaleko Chaty pri Popradskom plese. Z rázcestia pokračujeme polhodinovou prechádzkou turistickým chodníkom modrá spočiatku v lese, neskôr v pásme kosodreviny až na rázcestie nad Žabím potokom. Tu sa červená značka odkláňa na sever cez Kotlinu Žabích plies na Chatu pod Rysmi. Náš výstup pokračuje chodníkom modrá smerom na severozápad, popri Hincovom potoku vystupujeme do Hincovej kotliny. Chodník prechádza medzi Malým Hincovým plesom (1 921 m n.m.) a Veľkým Hincovým plesom (1 946 m n.m.), ktoré je najväčším a najhlbším plesom na slovenskom území Vysokých Tatier. Následne stúpa strmými serpentínami do Vyšného Kôprovského sedla (2 180 m n.m.), odkiaľ chodník začína zostupovať cez Hlinskú a Kôprovú dolinu na Tri studničky. Zo sedla je možnosť odbočiť severozápadne na chodník červená vystupujúci na vrchol Kôprovského štítu (2 363 m n.m.).
Naspäť zostupujeme tou istou cestou alebo je možný zostup cez Hlinskú a Kôprovú dolinu na Tri studničky, je však o dosť dlhší (trvanie 5:45).

Výhľady z vrcholu:

Z vrcholu sú krásne výhľady na Hrubô (2 172 m n.m.), Čubrinu (2 378 m n.m.), Mengusovské štíty, Rysy (2 499 m n..m), Mengusovský Volovec (2 227,5 m n.m.) a Vysokú (2 547 m n.m.).

Súvisiace doliny:

Aby Vám na horách bolo teplo
MagicLife.guru

Cestovateľské informácie z iných hôr nájdete na

Veroplach magazín