Nezabudnite na poistenie zásahu
Horskej záchrannej služby

Poistenie na hory - online

Predné Solisko

2 093 m n.m.

Trasa:

Štrbské Pleso (1 350 m n.m.) - Chata pod Soliskom (1 840 m n.m.) - Predné Solisko (2 093 m n.m.)
naspäť: tá istá trasa, alternatíva: od Chaty pod Soliskom zostup do Furkotskej doliny, návrat po Tatranskej Magistrále na Štrbské Pleso

Prevysenie:

743 m

Trvanie Trvanie: poldenná - 4:45 hod. ( ↑ 2:30 ↓ 2:15)

Kondičná náročnosť Kondičná náročnosť:   1/3

Technikcá náročnosť Technikcá náročnosť: 1/3

Východiská:

Túra prechádza chatami:

Predné Solisko je posledným vrcholom Soliskového hrebeňa, vychádzajúceho z Furkotského štítu (2 403,5 m n.m.).
Turistický chodník zo Štrbského Plesa modrá stúpa popri lanovke na Chatu pod Soliskom (trvanie 1hod 30min), alebo je možné vyviezť sa na chatu lanovkou. Z chaty pokračuje značkovaný chodník červená až na Predné Solisko (trvanie 1hod).
Naspäť je možné zostúpiť tou istou trasou, alebo zostupujeme podľa variantu cez Furkotskú dolinu. Od Chaty pod Soliskom odbočíme smerom na západ, na značkovaný chodník modrá zostupujúci do Furkotskej doliny. Po 15min sa dostávame na rázcestie vo Furkotskej doline (1 770 m n.m.). Pokračujeme v hodinovom zostupe chodníkom žltá na rázcestie s Tatranskou Magistrálou (1 450 m n.m.). Tatranskou Magistrálou červená sa dostaneme späť na Štrbské Pleso (trvanie 30min).

Variant cez Furkotskú dolinu

Zo Štrbského Plesa sa napojíme na Tatranskú Magistrálu červená vedúcu smerom k Jamskému plesu. Po 45min sa dostávame na rázcestie, z ktorého sa odpojíme na chodník žltá vedúci do Furkotskej doliny. Po 1hod 15min prichádzame na rázcestie vo Furkotskej doline, odkiaľ stúpame chodníkom modrá na Chatu pod Soliskom (trvanie 20min). Od chaty pokračujeme v hodinovom stúpaní po chodníku červená na Predné Solisko.
Naspäť zostúpime tou istou trasou, alebo po chodníku modrá popri lanovke na Štrbské Pleso.

Výhľady z vrcholu:

Z vrcholu je krásny výhľad do Furkotskej doliny na západe a Mlynickej doliny na východe. Hrebeň Predného Soliska pokračuje smerom na severozápad Štrbským Soliskom (2 302 m n.m.), nasleduje Malé Solisko (2 334 m n.m.), Veľké Solisko (2 412,5 m n.m.) a v závere Furkotský štít (2 403,5 m n.m.). Na východe dominuje v hrebeni vychádzajúceho z Hlinskej veže (2 340 m n.m.) - Satan (2 421,5 m n.m.), Predná bašta (2 373,5 m n.m.), Patria (2 203 m n.m.).

Súvisiace doliny:

Aby Vám na horách bolo teplo
MagicLife.guru

Cestovateľské informácie z iných hôr nájdete na

Veroplach magazín