BANFF festival horských filmov 2019

27dec16:0022:00BANFF festival horských filmov 2019Banff Mountain Film Festival • SR

Detail udalosti

Svetové turné medzinárodného festivalu horských filmov BANFF aj na Slovensku vo Vysokých Tatrách.
Vždy skvelé filmy, zaujímavý hosť a stretnutia s priateľmi.
Sledujte nás a príďte medzi sviatkami do Tatier!

1.blok filmov
Far Out – Kai Jones
Kai Jones je 11-ročný lyžiarsky zázrak, ktorý riadne rozvíril svet extrémneho lyžovania. Lyžuje extrémne línie v neslávne známom horskom stredisku Jackson Hole, o ktorých väčšina dospelých ani neuvažuje…
.
Craig´s reaction
Od pádu z výšky 30m v roku 2002, ktorý mu vzal pravú nohu a zanechal trvalé zranenia chrbtice, viedol horolezec Craig DeMartino neuveriteľný život, vrátane prvého výstupu na El Capitan za 1 deň hendikepovaným lezcom. Ale jeho každodenný životný príbeh je ten, ktorý by mal skutočne tvoriť titulky.
.
The Moment
V lesoch Britskej Kolumbie v Kanade tri malé, ale nadšené partie hľadajúce dobrodružstvo nenápadne menili svet bike športu a zapísali svoje stopy v jeho histórii. A to všetko sa dialo nevedomky voči cyklistickému svetu a nakoniec aj k sebe samým.
Tento film je príbehom malého pohybu horských cyklistov a filmárov, ktorí sa zdvihli, postavili sa proti súčasnému stavu a obrátili hore nohami svet cyklistiky.
.
Notes from the Wall
19 dní v stene s výškou 1200 metrov – toľko trvalo triu belgických horolezcov (Sean Villanueva O’Driscoll, Nicolas Favresse a Siebe Vanhee), aby dokončili prvý voľný výstup „El Regalo de Mwono“ na Torres del Paine v Patagónii, hoci plán bol maximálne 15 dní. Film má formu expedičného denníka, prostredníctvom ktorého sa mladý horolezec pýta na dôležitosť ega v tímovom výkone.

HOSŤ FESTIVALU

Expedícia Bhagirathi 2019 – Maťo Krasňanský a Ondro Húserka porozprávajú o svojich lezeckých zážitkoch

2. blok filmov

Ice & Palms
Ice & Palms sleduje Jochena a Maxa na ambicióznom šesťtýždňovom cykloturistickom a lyžiarskom výlete cez Alpy, počnúc ich domom na juhu Nemecka až po Stredozemné more. Počas svojej 1 800 km jazdy lyžovali kultovými vrcholmi a šliapali po prázdnych cestách a cestou zachytávali neuveriteľné zábery.
.
The Frenchy
Jaques Houot, 82, možno práve našiel prameň mladosti. Francúzsky lyžiarsky závodník, downhillový horský biker, cestný cyklista a nenapraviteľné záletník je stelesnením radosti zo života. Houot prežil asi dve desiatky situácii kedy mu život visel na vlásku, vrátane lavín, rakoviny, dopravných nehôd, infarktu a dokonca pokusu o vraždu. Keďže prežil, snaží sa tešiť každý deň, ktorý má, behajúc po horách s jehomottom: „Žiadny problém!“ „Keď sa smeješ, pridáš si do života jednu hodinu navyše. Zomriem veľmi starý, pretože sa veľmi rada smejem, “hovorí.
.
Skier vs.Drone
Olympijský pretekár Victor Muffat-Jeandet, čelí dvojnásobnému majstrovi sveta v pretekaní s dronom Jordanovi Temkinovi, aby zistil, kto je najrýchlejší z kopca dole. Natáčané na Snowbird, Utah.
.
Break on Through – Reel Rock
Sledujte americkú lezkyňu Margo Hayesa na jej ceste prepísať históriu a stať sa prvou ženou, ktorá preliezla dva najuznávanejšie výstupy na svete – La Rambla v Španielsku a Biographie vo Francúzsku.

Viac

Čas

(Piatok) 16:00 - 22:00(GMT+00:00)

Miesto

Tatranská Lomnica - Teniscentrum

Other Events

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *