Túry s horským vodcom

Vyberte si niektorý z vrcholov alebo nám napíšte, o aký vrchol by ste mali záujem.

Gerlach

Najvyšší štít Vysokých Tatier. Výstup na Gerlach s horským vodcom je najžiadanejšou túrou. Dosiahnutie najvyššieho miesta Tatier, Slovenska i celého karpatského oblúka je stále najväčším lákadlom.

Gerlachovský štít

Lomnický štít

Výstup na Lomnický štít s horským vodcom. Na Lomnický štít, druhý najvyšší štít Vysokých Tatier, je možné dostať sa niekoľkými výstupovými trasami. Od jednoduchších a kondične menej náročných až po celodenné výstupy veľhorského rázu, pri ktorých si vrchol môžete vďaka kaviarni Dedo spríjemniť i kávičkou.

Ľadový štít

Ľadový štít, je so svojou výškou 2 627 m n.m. tretím najvyšším štítom Vysokých Tatier a zároveň najvyšším štítom v hlavnom hrebeni horstva. Výstup na Ľadový štít je obdarený nádhernými vzdušnými výhľadmi na všetky svetové strany.

Ľadový štít
Satan

Satan

Zlovestný názov skrýva najvyšší štít rázsochy, ktorá vystupuje z Čubriny a oddeľuje Mengusovskú dolinu od Mlynickej a doliny. Satan je so svojou výškou 2 421 m n.m. najvyšším vrcholom tejto rázsochy.

Svišťový štít

2 383 metrov vysoký Svišťový štít nesie svoje pomenovanie podľa Svišťovej doliny – odnože Bielovodskej doliny, ktorá so Svišťovým štítom susedí na severe. Z pohľadu Veľkej Studenej doliny sa štít nachádza v jej úplnom závere v relatívnej blízkosti značkovaného sedla Prielom.

Svišťový štít
Končistá

Končistá

Vrchol Končistej je charakteristický špecifickým skalným útvarom – kovadlinou, nákovou, alebo niekedy opisovaný ako hlava koňa. V lete roku 2019 bola nákova zasiahnutá bleskom, ktorý z nej časť zničil, no bizarnosť si stále ponechala.

Vysoká

O Vysokej sa hovorí, že je najkrajším tatranským štítom. Niektorí v tomto tvrdení idú ešte ďalej a hovoria, že jedinou chybou Vysokej je, že z jej vrcholu nevidieť Vysokú. Tento krásny 2 560m n.m. týčiaci sa symetrický vrchol je pre oči ozaj magnetom.

Vysoká

Bradavica

Bradavica je najvyšším štítom rázsochy, ktorá vystupuje z Východnej Vysokej a oddeľuje Velickú dolinu od Slavkovskej doliny. Bradavica má až štyri vrcholy – pripomína stoličkový zub. Najvyšší z vrcholov dosahuje 2 421 m n.m..

Kežmarský štít

V minulosti Lomnický štít nosil familiárne pomenovanie Dedo. Na východ od neho sa týčil o čosi menší, no bez pochýb majestátny Kežmarský štít, ktorý v tej dobe nazývali Baba…


Kurz lezenia s horským vodcom

Jednodňový lezecký kurz je určený pre začiatočníkov a mierne pokročilých. Na kurze lezenia Vás certifikovaný horský vodca naučí základom lezenia a istenia – pohybu na skale ako takému. Budete liezť, zlaňovať, vzájomne sa istiť.

Kurz lezenia v ľadoch s horským vodcom

Jednodňový lezecký kurz lezenia v ľade je určený pre všetkých od začiatočníkov až po pokročilých lezcov. Na kurze lezenia Vás certifikovaný horský vodca naučí základom lezenia v ľade a istenia – pohybu na ľade ako takému.


Kto je horský vodca, sprievodca a prečo s ním na túru?

Horský vodca, respektíve horský sprievodca je v prvom rade odborne spôsobilá osoba.

Horský vodca, či sprievodca sú osoby, prostredníctvom ktorých sa môžete v Tatrách dostať na túry nie len po značených turistických chodníkoch.

Horský vodca a sprievodca svojou odbornosťou zastrešenou certifikovaným vzdelaním:

  • naplánuje túru
  • počas túry dbá o vašu bezpečnosť
  • prevedie vás terénom, kde by ste ako turisti sami vstúpiť nemohli
  • horského vodcu si objednávajú aj horolezci – horský vodca pozná lokálne pomery, „úskalia“ jednotlivých výstupov a tak sa stáva spoznávanie nových ciest menej náročnejším.
  • túra nie je len prevedením po horách. Sprievodca Vám poskytne mnoho informácií o lokalite, histórii, či zaujímavostiach, ktoré by ste inak počas túry nevideli, respektíve nevedeli

Nenašli ste túru, ktorú hľadáte? Napíšte nám, o čo máte záujem!

Napríklad: "Gerlach, Velická próba"
Napríklad: 2
Ak máte záujem o darčekový poukaz, uveďte to prosím do správy.