Ľadový štít s horským vodcom

Ľadový štít, je so svojou výškou 2 627 m n.m. tretím najvyšším štítom Vysokých Tatier a zároveň najvyšším štítom v hlavnom hrebeni horstva. Výstup na Ľadový štít je obdarený nádhernými vzdušnými výhľadmi na všetky svetové strany.

Z histórie Ľadového štítu

Prvý výstup je prisudzovaný Johnovi Ballovi, ktorý v lete v roku 1843 vystúpil na jeho vrchol z Javorovej doliny cez Suchý žľab. Poliaci dlho považovali Ľadový štít za najvyšší štít Tatier, nakoľko od severu pre nich pôsobil bezkonkurenčne ako najvyšší.

Výstup je možný len v sprievode horského vodcu.

Ľadový štít – normálka – cez Ľadového koňa

Je najjednoduchšou výstupovou cestou na Ľadový štít. Ide o serióznu dlhú túru, ktorú je vhodné kombinovať s ubytovaním na Téryho chate. Z Téryho chaty vedie výstup do záveru doliny, kde sa rampou smerujúcou doľava nahor dostaneme na Ľadovú priehybu a teda na hlavný hrebeň Vysokých Tatier. Pokračujeme po hrebeni cez jeho zúženie nazývané Ľadový kôň. S výhľadmi na Malú Studenú a Javorovú dolinu prichádzame na vrchol. Zostup je tou istou trasou na Téryho chatu a Hrebienok.

Obtiažnosť:II
Trvanie:11 hod.
Maximálny počet osôb na vodcu:3

Ľadový štít – hrebeňom od Malého Ľadového štítu

Tí z Vás, ktorí majú radi vzdušné a náročnejšie úseky si isto prídu na svoje prechodom z Malého Ľadového štítu na Ľadový štít. Opäť začíname výstup z Téryho chaty, tento krát však pokračujeme turistickou značkou do sedla Sedielko, odkiaľ vystúpime na vrchol Malého Ľadového štítu. Z vrcholu zídeme do Ľadovej štrbiny a exponovaným hrebeňom prechádzame na vrchol Ľadového štítu. Zostupujeme normálkou – cez Ľadového koňa.

Obtiažnosť:II+
Trvanie:11 hod.
Maximálny počet osôb na vodcu:2

Kondičné a technické nároky na turistu

Ľadový štít je zvládnuteľný priemerným turistom. Ak nemáte problém zvládnuť túru akou je napríklad Priečne sedlo (technicky), Ľadový by pre Vás nemal znamenať problém.

Kedy je vhodný čas

Letný výstup je možné v závislosti od podmienok vykonávať od júna do októbra.

Potrebné vybavenie

Horský vodca si klienta naväzuje lanom. Potrebný horolezecký výstroj zabezpečí horský vodca.
Z pohľadu turistu je potrebná:

  • Turistická obud
  • Tričko na prezlečenie
  • Nepremokavá bunda
  • Tekutiny
  • Jedlo a cukry
  • Dobrá nálada

Cena za výstup

Cena za výstup závisí od počtu osôb na vodcu.

Cena výstupu v EUR za skupinu
Trasa1 os.2 os.3 os.
Ľadový štít – normálka – cez Ľadového koňa380410450
Ľadový štít – hrebeňom od Malého Ľadového štítu420460

Ľadový štít – Horský vodca

V prípade záujmu Vám radi poradíme a zabezpečíme horského vodcu. Stačí vyplniť formulár. Prezrite si celú ponuku výstupov s horským vodcom.

Napríklad: "Gerlach, Velická próba"
Napríklad: 2
Ak máte záujem o darčekový poukaz, uveďte to prosím do správy.