marec, 2022

27mar16:0016:45EKOLOGICKÁ BÁBKARSKÁ SHOW – Lovec plastov ZERO WASTEDruh podujatia:Kultúra

Detail udalosti

Vetrom ošľahaný pútnik Zero Waste, ktorý povstal zo záplavy nevytriedeného a nerozložiteľného odpad, je vždy všade tam, kde treba zlikvidovať čiernu skládku či zachrániť v odpade uviaznutú zver. Proti nemu stojí na šumení igelitu závislý výrobca jednorázových plastových hračiek a mikroténových vreciek Consumencio Consumini. Je to nerovný boj, Zero Waste starne a vie, že sám Consumencia nikdy neporazí. Proroctvo hovorí, že zastaviť ho dokáže iba bytosť celá vyrobená z dreva. Zero sa nechá viesť svojou protézou na zber odpadu a tá ho privedie k vyvolenému a nie je ním nikto iný ako celodrevená marioneta – čert Kolofón. Ten je však opakom uvedomelého bojovníka proti slepému konzumu. Kolofón ani len netriedi odpad, o bezobalovom nákupe ani nechyroval a stravuje sa tými ekologicky najzávadnejšími maškrtami. Zero neverí, že tento lenivý čert má byť vyvoleným v poslednom ťažení proti Consumenciovi. Nezostáva mu však nič iné, len pokúsiť sa vytesať z Kolofóna lovca plastov, ktorý bude poslednou šancou na záchranu sveta pred ekologickou apokalypsou.

Dobrodružné bábkové predstavenie má interaktívnym a humorným spôsobom vysvetľovať deťom základné princípy triedenia odpadu, bezobalového nákupu a ekologického správania. Vhodné pre deti od 3 rokov.

Dĺžka: 45 min. Vstupné: 1 euro Scenár, réžia: Peter Gärtner Scénografia a bábky: Peter Gärtner, Lukáš Tandara Účinkujú: Peter Gärtner, Lukáš Tandara Hudba a hudobný sprievod: Radovan Hrbek

Viac

Čas

(Nedela) 16:00 - 16:45

Miesto

Mestské kultúrne stredisko Kežmarok

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

X