Koncert DUO ALLACORD

17máj18:300:00Koncert DUO ALLACORDDruh podujatiaKultúra

Detail udalosti

Jeden je vynikajúci akordeónový talent zo Žilinského kraja na Slovensku, druhý je jeho hudobný kolega, ktorý pochádza z Fínska. Duo Marek Mikáč a Kalle Siitonen sa pokúšajú zahryznúť do veľkej hudobnej kariéry a ich avizované turné im v tom môže výrazne pomôcť. Táto fínsko-slovenská dvojica si hovorí Duo Allacord a majú v pláne vystúpiť v chrámoch v rámci Fínska a Slovenska počas apríla a mája 2024.

„Sme dvaja mladí študenti, ktorí sa stretli vo Fínsku vďaka projektu Erasmus+ na univerzite Sibelius Academy v Helsinkách. Obaja snívame o tom, že sa uplatníme ako interpreti klasickej hudby na nezvyčajnom nástroji pre tento žáner – akordeóne. Spoločne sme si pripravili nápaditý, očarujúci a umelecky hodnotný program, ktorý by sme chceli odprezentovať práve Tebe!“ prezentujú sa dvaja talentovaní umelci. Marek Mikáč a Kalle Siitonen si pre verejnosť naplánovali štyri koncerty vo Fínsku a päť koncertov na Slovensku.

Marek Mikáč má 22 rokov a študuje hru na akordeóne na Vysokej škole múzických umení v Bratislave. Momentálne je však na študijnom pobyte na Sibeliovej akadémii v Helsinkách. Jeho kolega z Fínska Kalle Siitonen má zas 23 rokov a tiež študuje hru na akordeóne na Sibeliovej akadémii v Helsinkách, kde sa obaja stretli.

Duo na škole pôsobí pod vedením popredného a svetovo uznávaného interpreta a pedagóga – Mikaa Väyrynena. „Zaznamenali sme niekoľko domácich aj medzinárodných úspechov na súťažiach, koncertoch a aktívne sa zúčastňujeme interpretačných kurzov. Snažíme sa z nášho štúdia vyťažiť maximum, aby sme boli v budúcnosti pripravení odovzdávať čo najkvalitnejší hudobný zážitok,“ avizujú mladí akordeonisti.

Viac

Čas

(Piatok) 18:30 - 0:00(GMT+00:00)

Miesto

Drevený artikulárny kostol

Other Events

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *