máj, 2021

28máj(máj 28)15:0030(máj 30)18:00Rallye Tatry Slovakia 2021Druh podujatia:Šport

Detail udalosti

Najstaršia slovenska rally sa uskutoční v pôvodnom termíne 28. – 30.mája 2021 pod vedením organizátorov AOS klub Poprad.

V piatok 28. mája prebehne administratívne a technické preberanie a potom slávnostný štart na Námestí sv. Egídia pred OC Forum v Poprade, kde bude v nedeľu 30. mája aj vyhlásenie výsledkov súťaže. Na sobotňajšiu noc je pripravený divácky atraktívny mestský nočný okruh. Riaditeľstvo súťaže bude v osvedčených priestoroch Národného tréningového centra (NTC) Poprad, servisné parkovisko bude premiérovo situované na nových parkoviskách pri futbalovom štadióne NTC Poprad.

Organizátorov teší fakt, že na 48. ročník sa spolu prihlásilo 100 posádok zo Slovenska, Českej republiky, Poľska a Maďarska. Na súťažné dvojice je pripravená 676 km trať s 11 rýchlostnými skúškami. Trať povedie cestami a necestami okresov Poprad, Kežmarok, Stará Ľubovňa, Spišská Nová Ves a Rožňava. Do plánu súťaže je zaradená aj obľúbená nočná rýchlostná skúška.

Súčasťou pretekov bude samostatné kvalifikačné podujatie FIA Európska trofej v rally pravidelnosti historických automobilov (FIA Trophy for Historic Regularity Rallies) pod názvom 2. RALLYE TATRY SLOVAKIA REGULARITY a takisto 4. GREEN RALLYE TATRY SLOVAKIA, jazdy pravidelnosti vozidiel s elektrickým a hybridným pohonom.

V aplikácii RALLY4NOW nájdete mapy jednotlivých rýchlostných skúšok Rallye Tatry a zaujímavé divácke miesta. Na tieto divácke miesta vás zavedie navigácia vytvorená v spolupráci s aplikáciou Waze, ktorá zohľadňuje uzávierky miestnych komunikácii, a tak bude váš presun z jedného diváckeho miesta na druhé rýchly a bezpečný, bez blúdenia v zakázaných zónach.

Viac

Čas

28 (Piatok) 15:00 - 30 (Nedela) 18:00

Miesto

Poprad

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

X