SPEED SKI NOVÝ REKORD TATIER

01mar9:009:15SPEED SKI NOVÝ REKORD TATIERDruh podujatiaŠport

Detail udalosti

Vo Vysokých Tatrách sa pripravujú na výnimočnú športovú udalosť. Na najvyššie položenej zjazdovke na Slovensku sa traja lyžiari a jeden snowboardista zo Slovenska, Poľska a Česka pokúsia prekonať historický rýchlostný rekord Tatier, ktorý od roku 1979 drží Poliak Jacek Niklinski.

Slovenský rýchlostný rekord na zjazdovke v Lomnickom sedle drží od marca 2022 slovenský rekordér Michal Bekeš, ktorý sa po tejto tatranskej zjazdovke rútil rýchlosťou 174,57 km/h. Po roku je Michal pripravený svoj rekord vylepšiť a prekonať aj doterajšie absolútne maximum, ktoré na poľskej strane Tatier dosiahol Jacek Niklinski. Ten sa po zjazdovke z Kasprowho vrchu spustil na lyžiach rýchlosťou 180,63 km/h. „Musíme si uvedomiť, v akých podmienkach a s akým vybavením Niklinski tento rekord urobil. Veď napríklad sneh na zjazdovke si takmer 4 mesiace spolu s kolegom udupávali na lyžiach sami. Naše možnosti sú dnes niekde úplne inde a aj preto si poľský rekordér zaslúži náš rešpekt. Bola to legenda a je to pre mňa veľká výzva a zároveň pocta pokúsiť sa stanoviť nový rekord Tatier“, povedal odhodlaný Michal Bekeš.

Podujatie sa uskutoční 1.3.2023 od 9:00 – 9:15.

Rodák zo Ždiaru, milovník zimných športov, ktorému učarovalo lyžovanie a najmä rýchlosť.

Osobný rýchlostný rekord – 223,464 km/h vo francúzskom Vars v kategórii S1.

Najlepšie umiestnenia: 5. miesto vo Svetovom pohári v sezóne 2023, 7. miesto na MS 2022,

16-násobný víťaz pretekov s hromadným štartom Red Bull Homerun v Európe. Radim Palan (CZ)

Rodák z Prahy a reprezentant Českej republiky v Speedski a Skicross. Prvý Čech v histórii, ktorý vyhral preteky na Speedski v rámci Svetového pohára FIS, kategória S2 max. rýchlosť 170,93 km/h. Osobný rekord na lyžiach má hodnotu 213,8 km/h na Svetovom pohári 2022 vo francúzskom Vars. Dvojnásobný víťaz Red Bull Homerun.

Dariusz Duda (PL)

Rodák zo Zakopaneho, účastník Svetového pohára v rýchlostných lyžiarskych disciplínach a držiteľ poľského rekordu 192,102 km/h SDH. Víťaz premiérového Red Bull Zjazdu na doraz v Tatranskej Lomnici.

Boris Karolčík (SK)

Boris Karolčík, vášnivý snowboardista, Majster Slovenska vo freestyle snowboardingu (2020), tretí na EP v Zakopanom, siedmy na Zimnej univerziáde (2019).  Osobný rýchlostný rekord na snowboarde v Lomnickým sedle má hodnotu 112 km/h.

Pokus o prekonanie rýchlostného rekordu v speed ski (rýchlostnom lyžovaní) sa uskutoční jedno ráno v závislosti od počasia v časovom rozmedzí od: 25.2. – 5.3.2023 v Lomnickom sedle.

*Na zjazd sú potrebné ideálne podmienky slnečný deň, bezchybná trať a bezvetrie. Presný termín podujatia bude ohlásený 3 dni vopred pred dátumov konania pretekov.

Viac

Čas

(Streda) 9:00 - 9:15(GMT+00:00)

Miesto

Lomnické sedlo

Other Events

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *