TATRY ICE MASTER 2020

18jan(jan 18)0:0019(jan 19)0:00TATRY ICE MASTER 2020

Detail udalosti

Ľadová krása už má svoje miesto – od 18. do 19. januára 2020 ním bude vysokotatranský Hrebienok, a to vďaka 8. ročníku už tradičného podujatia TATRY ICE MASTER. Počas dvoch dní ľadoví sochári z desiatich krajín sveta vdýchnu život 50-tim tonám ľadu a premenia ich na 35 unikátnych ľadových sôch. Počas podujatia bude pre vás pripravený bohatý sprievodný program.

Šikovní sochári a umelci budú pracovať s 50-timi tonami ľadu na rôznych motívoch a témach, ktoré vdýchnu do impozantných sôch. V prvý deň budú mať sochári za úlohu pripraviť ľadové sochy v téme „Zachráňme našu planétu“. V druhom dni podujatia čaká sochárov téma „Rozprávkový svet mojimi očami“, a teda bude len na nich, čím verejnosť, či porotu presvedčia. Ľadové sochy ktoré počas dňa umelci vytvoria, budú od zotmenia nasvietené, čím sa umocní dizaj a krása jednotlivých sôch. Jednu časť sôch budú ľadoví rezbári vytváráť popri budove lanovky a druhá bude umiestnená v druhej kupole vedľa Tatranského ľadového Dómu. Sochy umiestnené v kupole – Galéria ľadových majstrov bude v prevádzke až do skončenia zimnej sezóny, resp. do konca apríla 2020. Druhá časť sôch bude ponechaná na otvorenom priestranstve, kým ich počasie neroztopí.

Dňa 18.01.2020 na podujatí Tatry Ice Master zo zdravotných dôvodov Sima Martausová nevystúpi. V hudobnom vystúpení ju nahradí famózna speváčka a víťazka Superstar EMMA DROBNÁ. Podujatie Tatry Ice Master bude sprevádzať aj bohatý sprievodný program. Počas dňa na vás budú čakať rôzne hry, či súťaže o zaujímavé ceny. Hneď v sobotu večer, keď utíchne zvuk motorových píl, sa Vám popri nádherne rozsvietených ľadových sochách predvedie EMMA DROBNÁ. Jej predkapelou bude kapela 2 VOISIS, ktorá je čerstvým víťazom Košického zlatého pokladu. V nedeľu večer sa na pódiu vystrieda famózny ADAM ĎURICA. Po predstavení hudobných umelcov, Vás v oba dni čaká ľadovo – ohňová show v podaní dvoch sochárskych tímov – MAPA AREÁLU! PARKOVANIE Pre nerušenú návštevu podujatia Vám odporúčame využiť na presun do Starého Smokovca verejnú hromadnú dopravu. V prípade, že sa rozhodnete prísť autom, môžete využiť na parkovanie parkoviská v Starom a Novom Smokovci vyznačené na mapke (červeným) alebo pohodlnú dopravu skibusom zo záchytného parkoviska pod Motorestom Raimund (fialovým). Zároveň upozorňujeme návštevníkov podujatia na prípadné dopravné obmedzenia na pozemných komunikáciách v okolí Starého Smokovca, ktoré budú spočívať v riadení cestnej premávky, parkovania a možných čiastočných uzávierkach.  aby rešpektovali pokyny organizátorov a dopravnej polície – PARKING!  Z dôvodu bezpečnosti bude počas podujatia Tatry Ice Master v dňoch 18. – 19.1.2020 uzatvorená sánkarska dráha zo Starého Smokovca na Hrebienok v čase od 9:00 do 19:00 hod., a zároveň zakázané sánkovanie z dôvodu pohybu veľkého počtu chodcov, ktorí sa po tejto komunikácii budú presúvať na alebo z podujatia!

Viac

Čas

18 (Sobota) 0:00 - 19 (Nedela) 0:00(GMT+00:00)

Miesto

Hrebienok

Other Events

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *