Viva Italia

08jún(jún 8)0:0011(jún 11)0:00Viva ItaliaDruh podujatiaKultúra

Detail udalosti

Gastronomický a kultúrny festival  Viva Italia s výborným talianskym jedlom a bohatým kultúrnym programom od 8. – 11.6.2022 v Poprade. Talianske trhy budú na námestí Sv. Egídia už od 3.6.2022. 9. ročník festivalu Viva Italia v Poprade je tu!

Najväčší taliansky festival na Slovensku sa koná od 8. do 11. júna v Poprade a tešíme sa, že aj bezakýchkoľvek covid obmedzení.Centrom všetkého je námestie sv. Egídia v Poprade, kde budú od 12.00-22.00 hod. fungovať tradičné, početné gastronomicke stánky s občerstvením spolu s talianskym trhom „Mercato Italiano“,ktorý bude tentokrát už skôr, a to od 3. júna 2022.Tento rok sme sa chceli viac zamerať na „život na námestí“, a preto sa každý deň budú konať rôzne vystúpenia rozdelené medzi koncerty na hlavnom pódiu, koncerty veľmi žiadaných street-bandov, ale aj vystúpenia mažoretiek či pouličných umelcov ako „Bubble Cirkus Street Show“.

Otvárací koncert festivalu bude v stredu 8. júna o 19.00 hod, počas ktorého vystúpia ako protagonistimaestro Maurizio Galleni v sprievode sopranistky Debrah. Nenechajte si ujsť „ Notte d’incanto“ s repertoárom v podobne evergreenov talianskych a medzinárodných piesní.Vo štvrtok večer o 18.45 hod. bude nasledovať kapela Italy Evolution, ktorá zaspieva najznámejšie talianske hity.Vrcholným večerom festivalu Viva Italia 2022 však bude piatok 10. júna 2022, kedy legenda talianskej popovej piesne Drupi vystúpi v popradskom Aquacity so špeciálnym otvorením Davida Mattioliho. Napokon v sobotu po prvý raz na festivale vystúpi Peter Lipa so špeciálnym taliansko-slovenským hosťom Barbarou Bortolini.

Z kultúrnych podujatí bude v OC Forum Poprad prebiehať výstava fotografií Kataríny Grondzákovej, architektky zo Spišskej Novej Vsi, ktorá už niekoľko rokov žije v Ríme. Výstava nesie názov„Taliansko očami Slováka, ktorý žije v Ríme“, autorka bude mať aj projekciu v Kine Tatran o 17.00 hod. vo štvrtok 9. júna 2022. Počas tradičného talianskeho kino festivalu, v stredu, piatok a sobotu o 17.30 hod. sa budú premietať 3 talianske filmy. Pre milovníkov výnimočných gastronomických zážitkov sme pripravili Gastro Divadlo, ktoré sa uskutoční štvrtok 9. júna 2022 v Divadelnej sále v Spišskej Sobote. Gastro Divadlo pod názvom ,,Ako chutí Sardínia” pripravia študenti z hotelových škôl zo Sardínie a Kežmarku v spolupráci s Lady Chef Zuzanou Sisákovou. Na Gastro Divadle predstavíme sardínsku kuchyňu a kultúru večere, počas ktorej vystúpia aj sardínske zbory a umelci.

V meste Levoča, partner festivalu, sa uskutočnia 3 koncerty mužského speváckeho zboru Terra Galana v Bazilike sv. Jakuba vo štvrtok, piatok a sobotu večer o 20.00 hod. Intenzívne budú aj inštitucionálne aktivity za účasti popredných predstaviteľov z Talianska a Slovenska, čo svedčí o tom, že festival je dnes skutočnou platformou, na ktorej sa rozvíjajú významné projekty medzinárodného kalibru, a ktoré propagujú región Prešov a mesto Poprad v Taliansku. Nakoniec navštívi delegácia Ministerstva školstva v Taliansku spolu s ďalšími úradmi školy v Poprade a Levoči, aby overili partnerské aktivity medzi študentmi Prešovského samosprávneho kraja a Sardínie v kontexte memoranda podpísaného dňa 6. apríla 2022 v sídle Veľvyslanectva SR v Ríme. Tento dôležitý dokument stavia festival Viva Italia do centra početných výmenných aktivít medzi rôznymi subjektmi oboch regiónov.

  Podrobný program podujatí je k dispozícii na stránke www.vivaitalia.sk.

Viac

Čas

8 (Streda) 0:00 - 11 (Sobota) 0:00

Miesto

Poprad

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *