Aktuality

Bežecké lyžovanie – rozprávková nedeľa v Mengusovciach

Bežecké lyžovanie naberá čoraz viac na popularite. Niet sa čo čudovať – možnosť športového vyžitia v prírode mimo ruchu miest, v pokojnom tempe pre seniorov a deti alebo dynamickom kardio-rytme pre mladých a športovcov dáva po novej snehovej nádielke, na ktorú sve všetci tak dlho čakali množstvo možností. Preto sme sa rozhodli venovať bežkám samostatnú rubriku.

Vysoké Tatry ponúkajú možnosť vyžitia na bežeckých lyžiach prakticky na všetkých stranách. Na niektorých miestach na Vás čaká rolbou upravená trať s nažehlenou stopou, inde si zase môžete romanticky raziť stopu sami.

Na tomto linku nájdete aktuálne opis okruhu v Mengusovciach ako sme ho pre Vás zaznamenali vrátane videa uplynulý víkend. Postupne budú pribúdať ďalšie opisy, ostaňte nám verní. 🙂

Postupne budú pribúdať ďalšie trasy. Veríme, že Vás opisy inšpirujú pri vašich bežeckých potulkách Tatrami.

https://www.tatryportal.sk/typ_tury/bezky-bezecke-lyzovanie/

Nezmeškajte novinky zo sveta Vysokých Tatier - odoberajte náš newsletter:

Fero Mrázik

Fero Mrázik žije, lyžuje, lezie a chodí po horách od narodenia. Od roku 2000 je členom dobrovoľnej horskej služby THS-DZ, kde od roku 2009 zastával funkciu podpredsedu a od r. 2020 je jej predsedom. Od roku 2009 je medzinárodným horským sprievodcom UIMLA.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *