Aktuality

Chata pod Rysmi 11 rokov po lavíne

Človeku sa nechce ani veriť, že je to už jedenásť rokov, čo koncom januára kráčal chatár Viktor Beránek Mengusovskou dolinou na Chatu pod Rysmi. Prvé pohľady na kusy chaty, ktoré sa nachádzali pod vodopádom nosičskej skratky vyrážali dych. Ešte horší bol pohľad na chatu. Lavína ktorá ju v roku 2000 zasiahla dala zabrať chate, majiteľom, personálu ako aj priateľom chaty. Napriek jej drvivým účinkom sa chata vzmohla. V roku 2010 sa začalo s kompletnou rekonštrukciou chaty, ktorá prebieha na dve etapy. Prvou časťou bolo rozobratie, rekonštrukcia a pristavanie chaty v časti jedálne. V lete 2011 je na programe druhá časť chaty. Tak ako všade, aj tu sa bojuje z nedostatkom financií.

Fotografie z rekonštrukcie chaty nájdete tu a tu.Ako vyzerá chata začiatkom marca nájdete vo vrcholovej knihe.

Ak sa rozhodnete finančne podporiť dokončenie rekonštrukcie chaty pod Rysmi, kontaktujte prosím predsedu SHS JAMES Ing. Igora Kollera: office@james.sk; tel.: +421 2 49249211, mobil +421 907 988 343. Vopred ďakujeme za pochopenie a pomoc.

Nezmeškajte novinky zo sveta Vysokých Tatier - odoberajte náš newsletter:

Fero Mrázik

Fero Mrázik žije, lyžuje, lezie a chodí po horách od narodenia. Od roku 2000 je členom dobrovoľnej horskej služby THS-DZ, kde od roku 2009 zastával funkciu podpredsedu a od r. 2020 je jej predsedom. Od roku 2009 je medzinárodným horským sprievodcom UIMLA.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *