Tip na knihu

Čínsky maharadža

Je leto, s ním čas dovoleniek a okrem nafukovačky je na pláži alebo v pokojný večer čas na dobrú knihu. Čínsky maharadža nie je síce na knižnom trhu novinkou, svojho času som o ňom čítal snáď všade – v časopisoch, novinách, na internete, prišiel i emailom od priateľov a známych. Asi prišiel ten pravý čas a knihu som si v pokoji vychutnal počas letných večerov a musím konštatovať, že sa veľmi teším, že na ňu môžem upozorniť aj v dobe, kedy ju už „všade nevidím“.

Kniha je nádherným spojením lezenia s hlbokou úvahou o podstate a porozumení životu.  Pripája lezenie a život v jednu nádhernú súvislosť.  Tento skutočný príbeh je pretkaný krásnym humorom a geografiou mne blízkou.  S nádherným pochopením a vnímaním seba, prírody,  ľudí,  národov.

Wojtek Kurtyka (1947) je legenda poľského i svetového horolezectva, jeden z priekopníkov alpského štýlu vo svetovom himalájizme, autor viacerých nových ciest vo veľkých stenách, vrátane šiestich osemtisícoviek. Časť týchto výstupov je dodnes považovaná za to najťažšie v súčasnom himalajizme. Svojim výnimočným prístupom povýšil horolezectvo zo športového výkonu na umenie. V roku 2016 sa stal držiteľom najprestížnejšieho horolezeckého ocenenia – Zlatý čakan (Piolet d’Or Carriére) za unikátne celoživotné dielo v horách.

Príjemné čítanie, priatelia.

Fero Mrázik

Nezmeškajte novinky zo sveta Vysokých Tatier - odoberajte náš newsletter:

Fero Mrázik

Fero Mrázik žije, lyžuje, lezie a chodí po horách od narodenia. Od roku 2000 je členom dobrovoľnej horskej služby THS-DZ, kde od roku 2009 zastával funkciu podpredsedu a od r. 2020 je jej predsedom. Od roku 2009 je medzinárodným horským sprievodcom UIMLA.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *