Aktuality

GRAND HOTEL KEMPINSKI HIGH TATRAS otvára skúšobnú prevádzku

7. mája 2009 otvorí Grand Hotel Kempinski High Tatras dvere pre svojich prvých hostí. Náročná rekonštrukcia a dostavba tohto pamiatkovo chráneného komplexu bola zahájená v máji 2005 a bolo pri nej potrebné rešpektovať požiadavky a odporučenia ochranárov pamiatok a prírody, geológov aj archeológov. Historický komplex bude doplnený aj o novo postavené apartmánové domy v jeho susedstve. Návrh projektu vypracovali architekti Peter Cerno, Martin Cerno, Gianfranco Maio z mníchovskej kancelárie Cerno+Architekten. Autorkou interiérového dizajnu Wellness & Spa a verejných priestorov je architektka Zuzana Cambelová, návrh interiéru izieb realizovala spoločnosť Living Consulting Group zo Švédska. Po dokončení sa stáva komplex opät luxusným Grandhotelom, nadväzujúcim na svoju bohatú históriu, pod menom najstaršej európskej hotelovej skupiny Kempinski, sídliacej v Ženeve.  Hlavným investorom stavby je developérska skupina J&T Real Estate, a. s.
Tento historicky prvý značkový päťhviezdičkový hotel na Slovensku sa nachádza priamo na brehu jazera, v malebnom prostredí Štrbského Plesa, v nadmorskej výške 1351 metrov. K dispozícii bude 98 priestranných a luxusne zariadených izieb a apartmánov tej najvyššej kvality, s prekrásnym výhľadom na pleso, Tatry či okolitú prírodu Tatranského národného parku. Pribudnú aj prezidentský a mladomanželský apartmán s krbom a privátnym jacuzzi na streche hotela.  
V hoteli sa nachádza Grand reštaurácia s kapacitou 124 hostí, ktorá ponúka vynikajúcu medzinárodnú a stredomorskú kuchyňu pod vedením šéfkuchára Holgera Langa. Hostia môžu ochutnať vína z najväčšej vínnej pivnice vo Vysokých Tatrách, vrátane Kempinski bieleho, červeného a rosé vína, vyrobeného špeciálne pre tento hotel.    
Hotel má k dispozícii dve konferenčné miestnosti, vhodné na bankety, mítingy, svadby alebo iné oslavy s kapacitou do 150 osôb. Miestnosti s denným svetlom sú zariadené najmodernejšou technikou a očaria svojím dizajnom s krbom a  výhľadom.
Concierge team zabezpečí pre hostí akúkoľvek z množstva miestnych aktivít, či už je to spoznávanie okolitej prírody, vysokohorská turistika, cyklistika, lyžovanie, bežkovanie, člnkovanie, jazda na koni, koči či snežnom skútri.
Pre tých náročnejších v ponuke nechýba ani bungee jumping, paragliding ako aj rôzne expedície, pozorovanie medveďov alebo let balónom.  Na najmenších hostí čakajú v hoteli špeciálne služby a doplnky, vrátane Detského klubu s množstvom aktivít,  schodíka pri ubytovaní sa na recepcii a v kúpeľni, darčeka na privítane, županov  a papúč v detských veľkostiach, mliečneho nápoja na dobrú noc alebo detskej kozmetiky a detského menu.
Wellness & Spa o rozlohe 1,300 m2 ponúka širokú škálu masáží či telových a pleťových procedúr s kozmetikou Thalgo a Terrake. Luxusné zariadenie zahŕňa rôzne sauny, tematické sprchy, ľadový dážď, Kneippovu cestu, súkromný VIP spa apartmán,  5 miestností na procedúry, manikúru a pedikúru, Vitamin bar a Spa obchod. Relax a pokojnú atmosféru umocňujú vnútorné bazény  svojím výhľadom na pleso a Vysoké Tatry. Luxusný interiér dopĺňa štýlový nábytok a kryštálové lustre.
Grand Hotel Kempinski High Tatras je ľahko dostupný autom, vlakom či lietadlom.  Na požiadanie hotel zabezpečí luxusný transfer limuzínou, helikoptérou alebo súkromným lietadlom.
Počas skúšobnej prevádzky hotel ponúka špeciálne otváracie ceny: od 160 EUR za jednolôžkovú a 180 EUR za dvojlôžkovú izbu vrátane dane, Grand raňajok a vstupu do Wellness centra.  www.kempinski-hightatras.com.

O hotelovej skupine Kempinski:

Meno Kempinski hrdo nosí neustále sa rozrastajúca kolekcia významných nemovitostí po celom svete. Najstaršia luxusná hotelová skupina v Európe si vybudovala reputáciu na viere, že exkluzivita a individualizmus sú kľúčovými faktormi skutočného luxusu. Každý rok tieto kvality oceňuje rastúci počet hostí, keďže Kempinski pridáva do svojho portfólia nové hotely a rezorty v Európe, na Blízkom Východe, v Afrike či Ázii.
Aj keď tento rast odzrkadľuje silu a úspech značky Kempinski, kolekcia ostáva limitovaná, aby exkluzivita bola starostlivo opatrovaná a individualita mohla rozkvitať.

          Ako vážený člen súkromného sektoru Stop TB Partnership, Kempinski hrdo podporuje kampaň Luis Figa na zastavenie tuberkulózy pomocou distribúcie pohľadníc na hosťovských izbách s tematikou kampane. Pohľadnice vysvetľujú, ako sa dá tuberkulóza, ak je včas diagnostikovaná, liečiť pomocou účinných liekov. Sme súčasťou vízie partnerstva v boji proti tuberkulóze a cieľa za svet bez tuberkulózy.

Kempinski je členom Global Hotel Alliance (Globálnej hotelovej aliancie). Podľa modelu leteckých spoločností je Globálna hotelová aliancia najväčšou alianciou nezávislých hotelových značiek. GHA v súčasnosti združuje značky Anantara, Cham, Dusit, Kempinski, Landis, Leela, Marco Polo, Omni, Pan Pacific, Parkroyal a The Doyle Collection, pričom zahŕňa 180 luxusných hotelov v 43 rôznych krajinách.

Nezmeškajte novinky zo sveta Vysokých Tatier - odoberajte náš newsletter:

Fero Mrázik

Fero Mrázik žije, lyžuje, lezie a chodí po horách od narodenia. Od roku 2000 je členom dobrovoľnej horskej služby THS-DZ, kde od roku 2009 zastával funkciu podpredsedu a od r. 2020 je jej predsedom. Od roku 2009 je medzinárodným horským sprievodcom UIMLA.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *