Aktuality

Ľadová svadba na Hrebienku

Vysoké Tatry už čoskoro zažijú sobáš viac ako len zvláštny. Plzenský sochár František Bálek na Hrebienku spolu s ďalšími sochármi stavia pre svoju nevestu ľadový chrám, v ktorom zamilovaný pár už 18.12.2013 oddajú. Ľad a chlad, tak vyváži horúca láska. Originálne miesto sobáša v obrom Tatranskom ľadovom dóme však nebude jediným špecifikom sobáša ľadového sochára a jeho lásky.

Keď sa povie sobáš, tak si 90% z nás predstaví nevestu v bielom, sobáš v kostole, alebo na úrade, svadobnú kyticu zo živých kvetov… Sobáš na Hrebienku, ktorý otvorí novú atrakciu vo Vysokých Tatrách, Tatranský ľadový dóm, zaužívané predstavy totálne nabúra.

Ženích a ľadový sochár v jednom František Bálek si v svojich 59 rokoch plní svoj veľký sen, navrhnúť a postaviť obrovskú ľadovú katedrálu, v ktorej povie áno svojej dlhoročnej slovenskej partnerke. Obrúčky sú tiež dielom všestranného umelca, tie však s pominuteľným ľadom nebudú mať nič spoločné.

Zo Starého Smokovca sa snúbenci presunú na Hrebienok lanovkou, ktorá bude po prvý krát vo svojej histórii vyzdobená v svadobnom „šate“. Šaty nevesty budú tiež originálne a netradičné – ručne maľované v modro-tyrkysovej farbe, aby sa vynímali v ľadovom chráme a kytica bude umelá, doplnená krištáľom.

„Na tento sobáš som veľmi zvedavý. Už som oddával množstvo párov, ale tento sobáš bude určite jedinečný. Teším sa zároveň, že Tatranský ľadový dóm si po sobáši zaľúbenci nezoberú so sebou, ale bude atrakciou pre všetkých návštevníkov Tatier. Verím tomu, že počasie bude ľadu naklonené a dóm vydrží čo najdlhšie, aby sme ho mohli využívať na rôzne koncerty a podujatia,“ povedal Ján Mokoš, primátor a predseda predstavenstva Oblastnej organizácie CR Región Vysoké Tatry.

Okrem lásky bude svadobčanov zohrievať koberec z ovčej vlny, sedadlá dekorované kožušinou, netradičný prípitok „Tatranský balzam“ a skladby hudobných velikánov v podaní Stanislava Salanciho na elektrických husliach.

Tatranský ľadový dóm bude od 19.12.2013 novou dominantou Tatier prístupnou denne a bezplatne. Treba len veriť, že chrám z ľadu neroztopí už prvý mladomanželský bozk.

Nezmeškajte novinky zo sveta Vysokých Tatier - odoberajte náš newsletter:

Fero Mrázik

Fero Mrázik žije, lyžuje, lezie a chodí po horách od narodenia. Od roku 2000 je členom dobrovoľnej horskej služby THS-DZ, kde od roku 2009 zastával funkciu podpredsedu a od r. 2020 je jej predsedom. Od roku 2009 je medzinárodným horským sprievodcom UIMLA.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *