Aktuality

Ľadový ošial

Počasie na celom Slovensku sa zďaleka nepodobá na tradičný snehový a mrazivý koniec roka, ale aspoň jedno miesto, samozrejme okrem lyžiarskych svahov, zimu pripomína. Ja ním ľadová bazilika „Tatranský ľadový dóm“ na Hrebienku. Navštevuje ju denne v priemere tisícpäťsto ľudí a aspoň vďaka nej zažívajú ozajstnú zimu. Ľadový dóm je návštevníkom zdarma prístupný denne a pravidelne sa v ňom odohrávajú aj koncerty. V posledných dňoch to bol jazz, najlepšie svetové hity, ale aj dychovka. V prvý deň nového roku v dóme odspieva koncert 25 účinkujúcich zboru Adoremus.
Ľadová bazilika na Hrebienku sa stala hitom Vianoc aj vítania Nového roku. 28 ton ľadu pretvorených na chrám sa síce veľmi pomaly topí, no našťastie teplo zatiaľ neukrojilo nič z veľkoleposti a nádhery Tatranského ľadového dómu a Tatranci veria, že ho bude možné obdivovať a využívať do marca. Pomôcť by tomu malo aj špeciálne chladenie dómu. Dóm je otvorený denne od 8,30 do 16,30 hod., avšak kvôli veľkému záujmu je to v týchto dňoch až do Troch kráľov denne do 19,30 hod..
„Počasie nám koncom roku až tak nepraje, no Tatry sú plné pobytových aj jednodenných návštevníkov. Hotely potvrdzujú, že najväčší podiel tvoria domáci Slovenskí hostia. Aj z dôvodu vysokej obsadenosti bolo pre nás kľúčové pripraviť atraktívny program. Vďaka súboru podujatí Tatranské Vianoce si našli v Tatrách program všetky vekové kategórie. Hitom tohto obdobia sa stal Tatranský ľadový dóm, ktorý doslova uchvacuje návštevníkov. Denne ho navštívi v priemere tisícpäťsto turistov a náš rekord je dokonca tritisíc ľudí, ktorý prišli v sobotu 28.12.. Návštevníci sa chodia buď len pokochať, alebo navštevujú v dóme koncerty. Už na Nový rok pozývame na koncert duchovnej hudby, povedala Lenka Maťašovská, výkonná riaditeľka Oblastnej organizácie CR Región Vysoké Tatry.

Tatranský ľadový dóm otvorili netradičným sobášom, následne bol miestom rôznych koncertov. Už v túto stredu, v prvý deň roku 2014, bude ľadová bazilika miestom koncertu zboru Adoremus, ktorý sa venuje sakrálnej hudbe. Zoskupenie je známe u nás doma, ale aj v zahraničí. Aj tento koncert bude prístupný zdarma. Dvadsaťpäť spevákov odspieva v tento deň hneď tri zhruba polhodinové koncerty. Prvý so začiatkom o 16,00 hod. a následne o 17,00 hod. a 18,00 hod.

Na Nový rok si mnohí dávajú predsavzatia a Tatranci nie sú výnimkou. Tie ich sú však takmer v každom období roku rovnaké, ponúkať čo najlepšie služby a mať spokojných klientov. Treba veriť, že čo si Tatranci predsavzali aj splnia.

Nezmeškajte novinky zo sveta Vysokých Tatier - odoberajte náš newsletter:

Fero Mrázik

Fero Mrázik žije, lyžuje, lezie a chodí po horách od narodenia. Od roku 2000 je členom dobrovoľnej horskej služby THS-DZ, kde od roku 2009 zastával funkciu podpredsedu a od r. 2020 je jej predsedom. Od roku 2009 je medzinárodným horským sprievodcom UIMLA.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *