Aktuality

Lucie Bílá zaspievala v Grand Hoteli Kempinski vo Vysokých Tatrách svoj meninovo-vianočný koncert

Diva českej hudobnej scény Lucie Bílá včera počas komorného adventného koncertu očarila publikum a priniesla do Grand Hotela Kempinski Vysoké Tatry atmosféru Vianoc. Legenda zároveň oslávila svoje meniny. Koncertom Bílé Vánoce prítomných sprevádzal i rímskokatolícky kňaz Zbigniew Czendlik, vďaka ktorému nadobudol koncert ešte sviatočnejšiu atmosféru.

Hostia Grand Hotela Kempinski Vysoké Tatry si včera vychutnali jedinečný adventný koncert obľúbenej českej speváčky Lucie Bílej. V luxusnej sále Grand Restaurant odspievala prevažne svoje vianočné hity z albumu Bílé Vánoce Tichá noc, Ave Maria, Jsi muj pán, Slyš chór, Šťastné svátky v ten den.

Sprievod speváčke robil, ako tradične na jej vianočných koncertoch, rímskokatolícky kňaz poľskej národnosti pôsobiaci v Českej republike Zbigniew Czendlik. Ten celý koncert i uvádzal ako moderátor. Czendlikovi úloha moderátora nie je cudzia, v Českej republike uvádzal už niekoľko svojich relácií.

„Nielen vďaka Lucke Bílej, ale i Zbigniewovi Czendlikovi mohli naši hostia prežiť tú pravú atmosféru Vianoc ešte 10 dní vopred. Som rada, že koncert tejto českej legendy sme po minulom roku v menšej obmene mohli zažiť i včera,“ povedala generálna manažérka Grand Hotela Kempinski High Tatras Kathrin Noll.

Lucie Bílá, vlastným menom Hana Zaňáková, sa preslávila ako speváčka v deväťdesiatych rokoch. Odvtedy je z nej stálica na českej hudobnej scéne. Na svojom konte má okrem 21 hudobných albumov aj jedenásť muzikálov. Vďaka svojmu talentu, humoru, bezprostrednému vystupovaniu, ale i zmyslu pre pomoc tým, ktorí ju potrebujú, je jednou z najobľúbenejších a najpopulárnejších osobností v Česku i na Slovensku. Je niekoľkonásobnou držiteľkou prestížnych ocenení ako Český slavík, Ceny Týtý, Ceny akademie populárnej hudby a mnohých ďalších. Album Bílé Vánoce Lucie Bíle a Petra Maláska, z ktorého skladby odzneli na koncerte v Grand Hoteli Kempinski Vysoké Tatry, sa stal bestsellerom. Predaných bolo celkovo 1 100 000 kusov.

Nezmeškajte novinky zo sveta Vysokých Tatier - odoberajte náš newsletter:

Fero Mrázik

Fero Mrázik žije, lyžuje, lezie a chodí po horách od narodenia. Od roku 2000 je členom dobrovoľnej horskej služby THS-DZ, kde od roku 2009 zastával funkciu podpredsedu a od r. 2020 je jej predsedom. Od roku 2009 je medzinárodným horským sprievodcom UIMLA.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *