Aktuality

Lyžovačka v Tatrách štartuje v piatok 5. decembra

Prvé oblúky priamo z Chopku a čerstvý mečester si lyžiari vychutnajú na svojej prvej lyžovačke v sezóne 2014/15 v Jasnej v Nízkych Tatrách už v piatok 5. decembra. V sobotu 6. decembra privítajú lyžiarov upravené svahy vo Vysokých Tatrách a to Interski, Esíčko, Turistická a Spojka v lyžiarskom stredisku na Štrbskom Plese a premiérovú jazdu zo Skalnatého plesa si užijú lyžiari v stredisku Tatranská Lomnica. Oficiálne otvorenie zimy vyvrcholí prvú decembrovú sobotu v Jasnej veľkou hudobnou party s názvom Winter Music Opening, tento rok v štýle kultového Jamesa Bonda.

Vytúžený lyžiarsky sviatok sa stáva realitou. Už o pár dní sa prví nadšenci zjazdu spustia po čerstvo vyratrakovaných svahoch z vrcholu Chopka z výšky 2 004 m n.m. v Nízkych Tatrách. Ich lyžiarske zážitky začínajú severnej strane, kde si môžu zároveň ako prví otestovať svoj Gopass Ski Challange a splnia si tak svoje lyžiarske predsavzatie. TOP lyžiarske stredisko Jasná, ktoré získalo 5 prestížnych ocenení kvality a v novembri si odnieslo z Londýna cenu pre najrýchlejšie sa rozvíjajúce stredisko, otvorí svoje zjazdovky 5. decembra ráno ako prvé na Slovensku. V tento deň sa na Chopku spoja dva významné regióny Liptova a Horehronia, aby spolu privítali zimu a rozsvietili najvyššie položený vianočný stromček. Pod moderátorskou taktovkou Andreja Bičana si počas dňa návštevníci Jasnej vyšportujú BMW X3 na 100 dní zimnej sezóny. Prvú decembrovú sobotu večer vypukne v hudobnom aprés-ski klube Happy End najočakávanejšia party s elektrizujúcou atmosférou, ktorá otvára tradičný Winter Music Opening. Úvodnú lyžiarsku mega party v štýle filmového Jamesa Bonda podporia dievčatá z Playboya a o tanečnú zábavu sa postarajú: DJ-i Burian, Lieskovský a EKG spolu s The Pastels, RDS Company, T-DJ Ms Lynna a i. Pozvanie do Jasnej prijali aj české miss a modelky: Gabriela Franková, Lucie Kovandová, Tereza Fajksová, Aneta Vignerová, Lucia Smatanová a Tereza Budková. Podrobné informácie TU. Na spadnutie je aj lyžovačka vo Vysokých Tatrách, kde sa na Mikuláša 6. decembra oficiálne spustí prvá lyžovačka na Štrbskom Plese a rovnako tak odštartuje lyžovačka aj v Tatranskej Lomnici.

Lyžiarom sa zmenil skipas na osobnú GOPASS kartu. Gopass zakúpený v e-shope na www.gopass.sk je stále výhodnejší oproti kamenným pokladniciam. Bezplatné zaregistrovanie sa a nákup e-skipasu zvládne každý z pohodlia domova. Výhodou Gopassu nie je len priaznivá cena, ale najmä jeho multifunkčnosť a fakt, že na skipas (Gopass) sa nečaká v dlhej rade na pokladnici, ale po vystúpení z auta ide lyžiar bezprostredne cez turniket na svah a lyžuje. Gopass karta šetrí čas a peniaze a navyše sa za nákupy získavajú body, ktoré sa dajú efektívne využiť na prevádzkach a v ďalších službách TMR. S Gopassom sa tento rok lyžuje aj za hranicami Slovenska v českom stredisku Špindlerův Mlýn. Bližšie TU.

S tohto ročnou zimou to vyzerá veľmi sľubne. Tatrancom ostáva dúfať, že počasie prinesie do Tatier poriadnu nádielku bielej periny, z ktorej budú mať radosť nielen návštevníci Tatier, ale konečne aj domáci.

Nezmeškajte novinky zo sveta Vysokých Tatier - odoberajte náš newsletter:

Fero Mrázik

Fero Mrázik žije, lyžuje, lezie a chodí po horách od narodenia. Od roku 2000 je členom dobrovoľnej horskej služby THS-DZ, kde od roku 2009 zastával funkciu podpredsedu a od r. 2020 je jej predsedom. Od roku 2009 je medzinárodným horským sprievodcom UIMLA.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *