Aktuality

Microsoft v Tatrách, či Tatry v Microsoft-e?

Operačný systém Windows od spoločnosti Microsoft poznáme asi všetci. Jeho prihlasovacie obrazovky vedia byť plné pekných krajiniek. Od kedy bola predvoleným pozadím Windows XP zelená lúka, ktorú takto spoznal snáď celý svet, ubehlo už veľa času.

Pozadie Bliss z OS Windows XP

Toto pozadie je známe pod menom Bliss. Tapeta Bliss je neupravenou fotografiou zeleného kopca a modrej oblohy s mrakmi v americkej vinohradníckej oblasti Los Carneros v kalifornskej vinárskej krajine. Charles O’Rear urobil fotografiu v roku 1996 a Microsoft práva nadobudol v roku 2000.

Nám sa pri OS Windows 10 v režime náhodných pozadí už dvakrát podarilo vidieť Tatry v peknej paráde.

Tatry v pozadí Windows 10. Viete, ktorá ich časť je zachytená na pozadí?
Ďalšie z pozadí Windows zo slovenskej strany Vysokých Tatier.

Spoločnosť Google tiež nezaostáva. Pri prehľade tém pre jej operačný systém Android sme pri motívoch „hory“ naďabili aj na takúto tému s fotografiou Vysokých Tatier. Od autora menom zhifu liu by sme skôr čakali tapety z iného konca sveta, no o to viac hreje ak si vybral Vysoké Tatry.

A čo Vy? Stretli ste sa s Tatrami na svojich počítačoch či mobiloch? Podeľte sa s nami o nich v komentároch, alebo ukážte Vaše „tatroznalectvo“ a napíšte nám, aké vrcholy vidíte v pozadiach, ktoré sa podarilo uloviť nám.

Nezmeškajte novinky zo sveta Vysokých Tatier - odoberajte náš newsletter:

Fero Mrázik

Fero Mrázik žije, lyžuje, lezie a chodí po horách od narodenia. Od roku 2000 je členom dobrovoľnej horskej služby THS-DZ, kde od roku 2009 zastával funkciu podpredsedu a od r. 2020 je jej predsedom. Od roku 2009 je medzinárodným horským sprievodcom UIMLA.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *