Aktuality

Mláďatá kamzíkov sú „hodené rovno do vody“

Zamestnancom poľského Tatrzańskego Parku Narodowego (TPN) sa podarilo natočiť krásne zábery nových mláďat kamzíka tatranského vrchovského.

Pozrite sa na toto „batoľa“! Mláďa na videu má len niekoľko dní, už je na svojich nohách v exponovanom tatranskom prostredí. Ešte sa len narodilo a už čelí chladnému počasiu, ktoré nám každoročne prichystajú „traja zmrznutí“. Určite ale nie na dlho. A okrem toho – je jeho matka nablízku. 🙂

Ako je na tom populácia kamzíkov sa dozvieme pri najbližšom sčítaní kamzičej zvery, ktoré sa uskutoční teraz na jar. Na jeseň v roku 2019 sčítanie neumožnilo počasie. Posledné čísla teda máme z jesene 2018, kedy bolo videných 1 431 kusov a následne na jar 2019 ich bolo napočítaných 950, z čoho bolo 105 nových prírastkov.

Nezmeškajte novinky zo sveta Vysokých Tatier - odoberajte náš newsletter:

Fero Mrázik

Fero Mrázik žije, lyžuje, lezie a chodí po horách od narodenia. Od roku 2000 je členom dobrovoľnej horskej služby THS-DZ, kde od roku 2009 zastával funkciu podpredsedu a od r. 2020 je jej predsedom. Od roku 2009 je medzinárodným horským sprievodcom UIMLA.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *