Aktuality

Múzejníci pokračujú tatranským názvoslovím

Séria podujatí v Múzeu TANAP-u v Tatranskej Lomnici prinesie tento piatok o 16.00 hodine prednášku O tatranskom názvosloví.

Piatkový program s podtitulom 100 a 1 tatranských zaujímavostí na návštevníkov čaká vďaka spolupráci s Vydavateľstvom IB Vysoké Tatry. Informačne nabité rozprávanie bude sprevádzať projekcia fotografií Ivana Bohuša ml., autora a vydavateľa knižnej edície o Tatrách. Milovníci hôr, horopisu a histórie si zaiste prídu na svoje.

Tatranskí múzejníci odštartovali podujatia pre verejnosť v januári prehľadom výskumu o hubách v pralesoch Tatier v réžii mykológa Maroša Peigera. Februárový piatok sa niesol v znamení kinematografie, keď si návštevníci pozreli snímku Horský vodca od režiséra Pavla Barabáša. Film dostane priestor aj 19. apríla, tentokrát to bude Svetozár Stračina, opäť v réžii Pavla Barabáša.

Vstupné na každé z podujatí je štyri eurá, v zľave pre osoby do 18 rokov dve eurá.

Zdroj: TANAP

Nezmeškajte novinky zo sveta Vysokých Tatier - odoberajte náš newsletter:

Fero Mrázik

Fero Mrázik žije, lyžuje, lezie a chodí po horách od narodenia. Od roku 2000 je členom dobrovoľnej horskej služby THS-DZ, kde od roku 2009 zastával funkciu podpredsedu a od r. 2020 je jej predsedom. Od roku 2009 je medzinárodným horským sprievodcom UIMLA.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *