Aktuality

PAVOL BARABÁŠ – Pocta Popradčanovi s vášňou pre extrémy

Meno Petra Valušiaka je dobrodruhom a cestovateľom dobre známe. Narodil sa v Spišskej Sobote a svoju mladosť strávil v Tatrách. Stál ako prvý Slovák na Severnom a Južnom póle. Spolu s tromi Rusmi prešli bez cudzej pomoci od brehov Ruska naprieč zamrznutým morom Arktídy cez severný pól až k brehom Kanady. Peter má za sebou vyše 20 expedícií prevažne do polárnych oblastí. Sólo prechod Antarktídy znamenal pre neho ďalšiu výzvu. Chcel dokázať, že vie znášať zimu, nepohodu, neistotu a samotu.

Pavol Barabáš o jeho dobrodružných cestách a najmä o poslednom pokuse prejsť Antarktídu nakrútil film Polárnik.

Pavol Barabáš: „Film Polárnik je portrétom Petra Valušiaka, ktorý sa pokúsil o niečo, čo je ďaleko, ďaleko za našim chápaním."

Film bol ocenený Cenou divákov na festivale Vysoké Hory Nitra a Ruskou akadémiou vied na Bajkalskom medzinárodnom festivale Ľudia a životné prostredie.

Viac už v samotnom filme, možno i pod stromčekom: http://www.k2eshop.sk/k2eshop/eshop/0/0/5/49-24-2DVD-POLARNIK

Nezmeškajte novinky zo sveta Vysokých Tatier - odoberajte náš newsletter:

Fero Mrázik

Fero Mrázik žije, lyžuje, lezie a chodí po horách od narodenia. Od roku 2000 je členom dobrovoľnej horskej služby THS-DZ, kde od roku 2009 zastával funkciu podpredsedu a od r. 2020 je jej predsedom. Od roku 2009 je medzinárodným horským sprievodcom UIMLA.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *