Aktuality

Poľské Tatry už úplne zatvorené

Tak ako na celom Slovensku sa situácie v súvislosti s pandémiou koronavírusu mení aj v Tatrách.

Ako sme vám uviedli v predchádzajúcich článkoch, poľský TPN uzavrel brány národné parku pre verejnosť už pred vyše mesiacom – 13.marca. Jedinou výnimkou ostali obyvatelia tatranského okresu. Bohužiaľ títo situáciu nerešpektovali dostatočne a chodili na túry v skupinách. Preto TPN vydal 25.marca ďalšie obmedzenia: skupiny limitoval na maximálne dvojčlenné. Výnimku tvorili len rodiny žijúce v jednej domácnosti.

Asi o týždeň nato – 3. apríla – TPN vydáva najstriktnejšie opatrenie:

Na žiadosť predsedu vlády z dôvodu stavu epidémie je oblasť Tatranského národného parku od 3. apríla do ďalšieho oznámenia uzavretá (platí aj pre obyvateľov tatranského okresu!).

Vo všetkých poľských národných parkoch sa uplatňuje absolútny zákaz vstupu.

Situácia na našej strane ostáva nezmenená. ŠL TANAP-u nelimitujú pohyb, ktorý je naďalej oklieštený sezónnou uzáverou a koncom skialpinistickej sezóny 15.4.. Na Téryho chate sa rozhodli čas uzatvorenia využiť ku technickým úpravám chaty. Susedná Zbojnícka chata pristúpila k opačným krokom. Ako uviedli na svojom Facebookovom profile:

Milí priatelia, od 4.4. otvárame výdajné okienko – nechajte sa prekvapiť, ktoré 🙂 V ponuke bude skromné občerstvenie (čaj, jeden druh polievky). Obslúžime však len ľudí, ktorí budú mať rovnako, ako aj my, rúško a rukavice. Vstúpiť do vnútra chaty a na toaletu naďalej nie je možné. Ďakujeme za pochopenie a veríme, že sa čoskoro uvidíme v normálnom režime! Buďte zdraví

Ktorý z uvedených prístupov je ten správny asi ukáže len čas.

Nezmeškajte novinky zo sveta Vysokých Tatier - odoberajte náš newsletter:

Fero Mrázik

Fero Mrázik žije, lyžuje, lezie a chodí po horách od narodenia. Od roku 2000 je členom dobrovoľnej horskej služby THS-DZ, kde od roku 2009 zastával funkciu podpredsedu a od r. 2020 je jej predsedom. Od roku 2009 je medzinárodným horským sprievodcom UIMLA.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *