Aktuality

Poznáme plánované termíny otvorenia lyžiarskych svahov i ceny lístkov, predpredaj odštartoval i Gopass

V lyžiarskych strediskách vrcholia prípravy na blížiacu sa zimnú sezónu. Symbolickou bránou k najkrajším zimným zážitkom bude pre návštevníkov lyžiarskych stredísk v Jasnej, Vysokých Tatrách a ďalších strediskách v Českej republike, Poľsku a Rakúsku portál Gopass, ktorý práve spustil predpredaj jedno a viacdňových skipasov.

Štart predpredaja skipasov znamená pre klientov v prvom rade možnosť naplánovať si lyžovačku za najvýhodnejšie ceny. Predpredaj je postavený na flexibilných cenách – rovnako ako pri predaji leteniek platí jednoduchý princíp  – čím skôr nakúpiš, tým výhodnejšie lyžuješ.

Ceny v online predpredaji na gopass.travel budú vždy výhodnejšie oproti cenám v pokladniach priamo v strediskách. Vždy bude na lyžiarovi, aby sa rozhodol, či uprednostní nákup lacnejších skipasov v menej vyťažených termínoch, alebo si bude chcieť užiť lyžovačku cez sviatky za vyššiu cenu. Lyžiari zároveň nemusia mať žiadne obavy z nákupu skipasov v predpredaji, pretože v prípade, že zmenia plány, môžu si skipasy za symbolický poplatok prebookovať na iný termín,“ informoval Matej Lackovič z Gopassu.

Plánované termíny otvorenia lyžiarskych stredísk v prípade priaznivých poveternostných podmienok:

Lyžiarske strediskoPlánovaný termín otvorenia
Jasná3.12.
Tatranská Lomnica17.12.
Štrbské Pleso10.12.
Szczyrk17.12.
Špindlerův Mlýn10.12.
Ještěd10.12.
Mӧlltaler Gletscherv prevádzke od 10.11.
Ankogel17.12.
Muttereralm Innsbruck17.12.

Najväčšie lyžiarske stredisko na Slovensku Jasná pripravilo do novej sezóny hneď niekoľko noviniek. „Tou najdôležitejšou bude nová kabínková lanovka z Bielej púte na Priehybu, ktorú otvoríme na veľkolepej párty Winter Jasná Opening aj so špeciálnym hosťom, ktorým bude DJ ӦTZI. Lyžiarov určite poteší aj obnovenie prevádzky vleku H-210 na Zadných Derešoch, posilnené zasnežovanie, prestavba reštaurácií Rotunda a Happy End na samoobslužné,“ informoval riaditeľ strediska Jiří Trumpeš. V spolupráci s obcou Demänovská dolina a OO CR Región Liptov bude riešená a posilnená kyvadlová doprava, z dôvodu výstavby na Bielej púti bude nastavený nový koncept parkovania. „V Jasnej ako aj v Tatranskej Lomnici vo Vysokých Tatrách budú môcť lyžiari využiť Comfort parking – možnosť zakúpiť si cez Gopass za poplatok limitovaný počet najvýhodnejších parkovacích miest s istotou parkovania aj v čase najvyššej návštevnosti. Lyžiari s dennými skipasmi budú mať parkovanie so zľavou, majitelia celosezónnych skipasov Šikovná sezónka PREMIUM budú parkovať na vyhradenych parkovacich miestach pre majitelov Šikovnej sezónky bezplatne,“ doplnil manažér strediska Vysoké Tatry Lukáš Brodanský. Hostia, ktorí zvažujú lyžovačku v horských strediskách Jasná a Vysoké Tatry, môžu využiť aj výnimočnú ponuku hotelovej siete TMR hotels. „Každý náš hosť získa k pobytu v horských hoteloch automaticky skipas alebo lístky na lanovky, hostia ubytovaní v Hoteli Tri studničky získajú navyše aj Fast Pass, čo znamená lyžovačku bez čakania,“ uviedol manažér hotelovej siete Michal Gejdoš.

Špindlerův Mlýn so Svetovým pohárom

Hlavnou udalosťou zimnej sezóny v najpopulárnejšom českom lyžiarskom stredisku Špindlerův Mlýn budú preteky Svetového pohára v zjazdovom lyžovaní žien. V dňoch 28.-29. januára 2023 sú na programe preteky v slalome a obrovskom slalome, na ktorých sa očakáva veľká účasť fanúšikov nielen z Česka, ale aj Slovenska či Poľska. Dôležitou informáciou pre verejnosť je fakt, že s výnimkou súťažnej FIS World Cup zjazdovky a tréningovej trasy  budú všetky ostatné zjazdovky v čase podujatia pre verejnosť otvorené.

Prvé stredisko s úplne bezobslužným systémom pokladní

Novinky pripravilo aj české stredisko Skiareál Ještěd. „Okrem toho, že budeme pravdepodobne prvým stredisko v ČR s úplne bezobslužným systémom pokladní, sa môžu návštevníci tešiť na posilnené zasnežovanie aj v priestoroch detskej lyžiarskej školy, vďaka čomu budú mať dokonalé podmienky aj najmenší lyžiari. Veľa zábavy prinesie novinka v podobe snowtubingu, poteší aj bohatšia ponuka v gastre vrátane zdravých pochúťok a rozšírenie večerného a doplnkového programu. Pripravili sme aj nový produkt pre fanúšikov skitouringu v podobe vyznačených tratí a inštruktorov pripravených pomôcť hosťom zaučiť ich do tajomstiev tohto športu,“ prezradil riaditeľ strediska Jakub Hanuš.  Najväčším hitom lyžiarskeho strediska dostupného z Liberca električkou je zjazdovka Nová Skalka, ktorej súčasťou je aj moderné a úsporné osvetlenie umožňujúce perfektné večerné lyžovanie na 1,5 km dlhej a 45 m širokej zjazdovke.

Skitouringové novinky v Szczyrku

Poľské stredisko Szczyrk Mountain Resort ponúkne v zime športové vyžitie všetkým skupinám lyžiarov. Na zjazdovkách pribudne viacero noviniek pre fanúšikov skitouringu – túry pri východe či západe slnka, večerné zjazdy s čelovkami, ponuku strediska dopĺňa K2 Skitouring Academy. Rodiny s deťmi  sa môžu tešiť nielen na víkendovú Akadémiu medveďa Maxa – teda skupinovú výuku lyžovania, ale aj na 5-dňové balíky starostlivosti o deti spojené s atraktívnym programom plným animácií. „Dúfam, že nadchádzajúca zimná sezóna bude plná úsmevov, dobrých emócií a skvelých lyžiarskych podmienok! Verím, že to bude najlepšia sezóna v histórii Szczyrku, počas ktorej si lyžiari a snowboardisti budú môcť bezpečne užívať horskú slobodu pri lyžovaní na takmer 40 km zjazdoviek,“ hovorí manažér strediska Michal Slowioczek. Špeciálnu ponuku si pre návštevníkov pripravil Hotel Ski&Bike Gronie v bezprostrednej blízkosti lyžiarskeho strediska, ktorý k ubytovaniu ponúka aj skipasy vrátane fast pass-u, teda lyžovačky bez čakania.

GOPASS a zima

Zima v Gopasse ponúka aj tentoraz možnosť zakúpiť si výhodnejšie skipasy nielen do lyžiarskych rezortov prevádzkovaných spoločnosťou TMR, ale aj do ďalších stredísk, s ktorými Gopass spolupracuje – ide o rakúske stredisko Heiligenblut am, Grossglockner a taliansky Kronplatz. Pripravovanou novinkou v ponuke GOPASS bude české stredisko Monínec, lyžiarske stredisko s viacerými zjazdovkami nachádzajúce sa neďaleko Prahy. Lyžiarsky areál s moderným zasnežovacím systémom poskytuje komplexné služby vrátane lyžiarskej školy, požičovne a skiservisu. Skipasy do tohto strediska budú v predaji za flexibilné ceny cez gopass.travel už čoskoro. 

Šikovná sezónka

Najvýhodnejšiu lyžovačku pre aktívnych lyžiarov naďalej garantuje Šikovná sezónka PREMIUM, ktorá  ponúka viac ako 200 km zjazdoviek v 10 strediskách v 4 krajinách. Šikovná sezónka Premium platí celú sezónu v strediskách Jasná (SK), Tatranská Lomnica (SK), Štrbské Pleso (SK), Starý Smokovec (SK), Szczyrk (PL), Špindlerův Mlýn (CZ), Ještěd (CZ), Mölltaler Gletscher (AT), Ankogel (AT), Muttereralm Innsbruck(AT). Bonusom je 15 % zľava vo vybraných prevádzkach Motion a gastro na svahu, večerné lyžovanie v strediskách Jasná, Špindlerův Mlýn a Szczyrk (SMR), dedikované parkoviská vo vybraných lokalitách zdarma. Šikovná sezónka PREMIUM je do konca novembra k dispozícii za akciovú cenu 549 € /13990 Kč. Od decembra až do konca sezóny bude jej cena 649 €/15990 Kč.

Na webe www.gopass.travel nájdu návštevníci nielen skipasy, ale aj starostlivo vybranú selekciu tých najlepších zážitkov, extra výhody vrátane garancie najlepších cien, bookovanie bez obáv s možnosťou presunov termínov, príležitosť zbierať vernostné body a tie využiť na ďalšie nákupy v prevádzkach TMR. Technický upgrade samoobslužných pokladní GOPASS ticket umožní ešte jednoduchšie vydávanie GOPASS kariet bez potreby navštíviť pokladňu. Dôležitým benefitom bude rozšírenie možnosti využitia stornovaného alebo dobitého kreditu aj na gastro prevádzky. Novinkou bude aj aktualizovaná aplikácia GOPASS, ktorej súčasťou bude inšpiratívny feed plný zážitkov, kde okrem možnosti nákupu nájdu návštevníci aj inšpirácie na výlety, tipy, návody a blogy na zaujímavé témy, interaktívne mapy stredísk a všetky aktuálne informácie.

Cenník Vysoké Tatry

Cenník Jasná

Zdroj: TMR

Nezmeškajte novinky zo sveta Vysokých Tatier - odoberajte náš newsletter:

Fero Mrázik

Fero Mrázik žije, lyžuje, lezie a chodí po horách od narodenia. Od roku 2000 je členom dobrovoľnej horskej služby THS-DZ, kde od roku 2009 zastával funkciu podpredsedu a od r. 2020 je jej predsedom. Od roku 2009 je medzinárodným horským sprievodcom UIMLA.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *