Aktuality

Ski Bachledova sa spája s TATRY SKI. Na jednom skipase dostanete 40km zjazdoviek

Ski Bachledova sa spája s Tatry Ski. Na jeden skipas je tak možné lyžovať až v ôsmich strediskách na takmer 40 km zjazdoviek v okolí Tatier na Slovensku i Poľsku.

Združenie Tatry Ski je zoskupením siedmich lyžiarskych stredísk na Poľskej strane Tatier, v ktorých je možné lyžovať na jeden skipas.

Včerajším podpisom zmluvy vstupuje do skupiny aj slovenské stredisko Bachledka (Ski Bachledova – Jezersko – Frankova), čím na trhu vzniká prvé medzinárodné zoskupenie lyžiarskych stredísk v krajinách V4 a širokom okolí.

Všetky strediska Tatry Ski používajú identický cenník, zákazníci tak majú záruku rovnakých cien v celej oblasti na Slovensku i Poľsku. Spoločné lístky budú prvú sezónu u dvojdňových a dlhších skipasov. Tie lyžiarom umožňujú striedať strediska skupiny Tatry Ski podľa nálady, lyžovať každý deň na inom svahu a pritom využiť ceny výhodných viacdňových lístkov.

Návštevníkom sa kúpou skipasu Tatry Ski ponúka úžasná možnosť lyžovať na jeden lístok až v ôsmich strediskách, na 62 zjazdovkách v celovej dĺžke takmer 40 km, využívať až 45 lanoviek a vlekov i kryté klzisko v Bialke Tatrzanskej.

„Veľmi sa tešíme spojeniu stredísk v turistickom regióne, ktorý má spoločnú kultúru, históriu a ktorého obyvatelia mali k sebe vždy blízko. Veríme, že spojením stredísk a získaním možnosti lyžovať vo všetkých z nich na jeden skipas ponúkneme turistom možnosť tráviť v oblasti aj dlhšiu dovolenku bez obmedzenia na jedno stredisko, zvýšime atraktivitu celého turistického regiónu a pocítime nárast prenocovaní a počtu turistov v oblasti.“

K zvýšeniu návštevnosti by malo pomôcť aj nové letecké spojenie z Varšava – Poprad a nové autobusové spojenie na linke Varšava – Poprad – Liptovský Mikuláš.

Nezmeškajte novinky zo sveta Vysokých Tatier - odoberajte náš newsletter:

Fero Mrázik

Fero Mrázik žije, lyžuje, lezie a chodí po horách od narodenia. Od roku 2000 je členom dobrovoľnej horskej služby THS-DZ, kde od roku 2009 zastával funkciu podpredsedu a od r. 2020 je jej predsedom. Od roku 2009 je medzinárodným horským sprievodcom UIMLA.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *