Aktuality

ŠL TANAP-u spúšťajú novú službu

Štátne lesy TANAP-u vychádzajú v ústrety turistom a prichádzajú s novou službou pre návštevníkov Tatranského národného parku. Počnúc dnešným dňom ponúkajú možnosť vývozu záujemcov k Sliezskemu domu. Prostredníctvom webovej stránky www.lesytanap.sk si v sekcii rezervácia prepravy môže ktokoľvek „zabookovať“ odvoz od odstavnej plochy nad Tatranskou Poliankou k horskému hotelu Sliezsky dom (1 670 m) vo Velickej doline, ktorý je východiskom pre mnohé zaujímavé túry.

Vývoz je momentálne zabezpečovaný dvoma mikrobusmi v pravidelných, zväčša polhodinových intervaloch v čase od 7.00 do 18.00 hodiny, horskí vodcovia so svojimi klientmi si autá môžu zarezervovať medzi 4.30 a 6.45 hodinou. Prepravu zabezpečujú Štátne lesy TANAP-u vo vlastnej réžii, služba je zatiaľ v testovacej prevádzke. „Vnímame to predovšetkým ako príležitosť priblížiť tatranské doliny aj ľuďom, ktorým zdravotný či iný hendikep nedovolí absolvovať výstup po vlastných. Keďže už roky sa stretávame s takouto požiadavkou zo strany návštevníkov Tatier, rozhodli sme sa im v tejto letnej sezóne vyjsť v ústrety. Ak sa služba osvedčí, zvážime aj jej rozšírenie do iných lokalít,“ uviedol Ján Marhefka, riaditeľ Štátnych lesov TANAP-u.

Nezmeškajte novinky zo sveta Vysokých Tatier - odoberajte náš newsletter:

Fero Mrázik

Fero Mrázik žije, lyžuje, lezie a chodí po horách od narodenia. Od roku 2000 je členom dobrovoľnej horskej služby THS-DZ, kde od roku 2009 zastával funkciu podpredsedu a od r. 2020 je jej predsedom. Od roku 2009 je medzinárodným horským sprievodcom UIMLA.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *