Aktuality

TANAP vyzýva: Prispejte svojimi podnetmi k aktualizácii návštevného poriadku

15. decembra vstúpil do platnosti nový Návštevný poriadok Tatranského národného parku. Od svojho zverejnenia ho sprevádzala vlna kritiky z rôznych smerov – turisti, horolezci, letci, psičkári… Mnoho ľudí ostalo zaskočených novinkami, ktoré len v malej miere tvorili pozitívne zmeny.

Správa TANAP-u zverejnila na svojom webovom sídle výzvu a do 31.marca tohto roka očakáva podnety ku aktualizácii tohto dôležitého dokumentu.

Slovami správy TANAP-u:

Nadväzujúc na informáciu Ministerstva životného prostredia SR o tom, že návštevný poriadok môže byť  v prípade potreby upravovaný, ponúka Správa Tatranského národného parku so sídlom v Tatranskej Lomnici v rámci prípravnej fázy jeho aktualizácie verejnosti možnosť poslať svoje návrhy a pripomienky na prípadné zmeny a úpravy znenia návštevného poriadku pre ich ďalšie prerokovanie.

V rámci prerokovania sa Správa TANAP-u bude pripomienkami a návrhmi verejnosti zaoberať a posúdi ich v súlade so záujmami ochrany prírody a krajiny na území Tatranského národného parku. Po zapracovaní relevantných návrhov a pripomienok Správa TANAP-u odošle návrh na zmenu Návštevného poriadku Tatranského národného parku odboru starostlivosti o životné prostredie Okresného úradu Prešov, aby sa začal legislatívny proces s cieľom schválenia jeho aktualizácie.

Svoje návrhy a pripomienky môže verejnosť adresovať mailom na: sekretariat@tanap.sk do 31. marca 2024.

Kompletné znenie aktuálneho Návštevného poriadku Tatranského národného parku nájdete TU.

Nezmeškajte novinky zo sveta Vysokých Tatier - odoberajte náš newsletter:

Fero Mrázik

Fero Mrázik žije, lyžuje, lezie a chodí po horách od narodenia. Od roku 2000 je členom dobrovoľnej horskej služby THS-DZ, kde od roku 2009 zastával funkciu podpredsedu a od r. 2020 je jej predsedom. Od roku 2009 je medzinárodným horským sprievodcom UIMLA.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *