Aktuality

Tatranská Divočina opäť ožíva! Deti sa môžu tešiť na nové dobrodružstvá

Začiatok letných prázdnin sa bude vo Vysokých Tatrách oslavovať otvorením nových príbehov Tatranskej divočiny – náučno-zábavného projektu pre deti. Projekt bol novinkou roku 2010 a tento rok predstaví svoje štyri úplne nové príbehy a tatranské dobrodružstvá pre najmenších návštevníkov slovenských veľhôr.

Po úspešnom 1. roku projektu 2010, keď až 27 000 detí získalo brožúrky Sprievodca Tatranskou divočinou, sa projekt Tatranská divočina dostal až na Štrbské Pleso. Etapami na Skalnatom plese, v Lomnickom sedle, na Hrebienku a Štrbskom Plese deti sprevádzajú 4 rozkošné zvieratká – svišť Jurko, orol Karol, medveď Kubo a kamzík Pirin. Tento ročník 2011 zažijú deti Hľadanie súhvezdia na Skalnatom plese, objavia čarovný kryptex, na Hrebienku spoznajú Kubových medvedích rozprávkových kamarátov a dozvedia sa podľa čoho sa Solisko nazýva.

Eko-mini-park s preliezkami a miniatúrami na Skalnatom plese a náučný chodník pre deti, ktoré sú súčasťou projektu Tatranská divočina vznikli v roku 2010 z iniciatívy Tatry mountain resorts, a.s. v spolupráci so Štátnymi lesmi TANAP-u a Správou TANAP-u. Ide o eko-friendly projekt s cieľom poznávania Tatier zábavným spôsobom, ktorý deti motivuje k prechádzam a výletom v horách.

Od soboty 2. júla štartuje Tatranská divočina s novými príbehmi, ktoré sú srdcom dobrodružných etáp. Na Skalnatom plese, priamo pod známym observatóriom, budú deti hľadať stratené súhvezdie. Zo Skalnatého plesa to majú už len na skok do Lomnického sedla, kde im pri vylúštení úlohy pomôže tajomný prístroj – tatranský kryptex, ktorý skutočne funguje. Hrebienok, známy každoročným podujatím Medvedie dni, ostane pri tematike medveďov a deti sa tu stretnú s najznámejšími rozprávkovými medveďmi. Štrbské Pleso zasa predstaví svojich „sedem divov“ v etape venovanej netradičnému poznávaniu najmä jeho histórie.

Každé dieťa získa k lístku na lanovku (deti mladšie ako 6 rokov taktiež) farebnú brožúrku Sprievodca Tatranskou divočinou a k tomu malú sladkosť. Farebná brožúrka ich sprevádza počas všetkých dobrodružstiev, pomáha im vylúštiť skryté tajomstvá a na záver sa deti po vylúštení môžu zúčastniť veľkej letnej súťaže o dovolenky pre celé rodiny.

Vysoké a Nízke Tatry sú ozajstnou čarovnou krajinou pre deti – okrem projektu Tatranská divočina a jeho obdoby Karkulka v Jasne v Nízkych Tatrách, ktoré deti prevedú najkrajšími tatranskými chodníčkami a lanovkami, sa pre rodiny pripravujú aj obľúbené podujatia. K Medvedím dňom, už 4-tému ročníku medvedieho festivalu na Hrebienku, pribudnú toto leto aj Svište na Plese – bodka za prázdninami pre malých aj veľkých.

Po prechádzkach v Tatrách sa rodiny s deťmi vyšantia na najrôznejších atrakciách od aquaparku Tatralandia, cez Westernové mestečko, člnkovanie, trampolíny a tubing až po bike parky. Na najmenších návštevníkov sa tešia aj tatranské hotely – Wellness Hotel Grand v Jasnej denne s pútavým programom ako aj s benefitmi a balíkmi pre rodiny, veselé tématické ubytovanie v Holiday Village Tatralandia, ktoré je len pár krokov od najväčšieho aquaparku na Slovensku, Tatralandia. Deťom sa venuje i Grandhotel v Starom Smokovci, v ktorom zažijú nedeľné divadelné vystúpenia počas celého leta.

Nezmeškajte novinky zo sveta Vysokých Tatier - odoberajte náš newsletter:

Fero Mrázik

Fero Mrázik žije, lyžuje, lezie a chodí po horách od narodenia. Od roku 2000 je členom dobrovoľnej horskej služby THS-DZ, kde od roku 2009 zastával funkciu podpredsedu a od r. 2020 je jej predsedom. Od roku 2009 je medzinárodným horským sprievodcom UIMLA.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *