Aktuality

Tatry so zľavou

Zľavy hýbu aj svetom cestovného ruchu. Regionálna karta TATRY Card je toho dôkazom. Pobytoví klienti v Tatrách získavajú kartu zliav automaticky a vďaka nej majú výhodnejšie podmienky na rôzne atrakcie a služby. Oproti minulému roku je nárast v počte vydaných kariet viac ako 23% a to leto ešte nepovedalo svoje posledné slovo. Až 55 druhov zliav v 115 ubytovacích zariadeniach od privátov až po štvorhviezdičkové hotely mohli a môžu dovolenkári využívať túto letnú sezónu.

Niečo vyše týždňa pred koncom letných prázdnin a Tatranci sa usmievajú. Aj vďaka pobytovým balíkom, ktoré sú s regionálnou kartou TATRY Card atraktívnejšie, záujem o naše veľhory rastie. Do týchto dní bolo vydaných až 12 930 kariet čo je o 23% viac ako v minulom roku. Príjemným prekvapením sú najmä počty dlhodobých pobytov nad 5 nocí, ktorých je takmer o 50% viac ako tomu bolo v minulom roku. K minulému týždňu (33.týždeň) ich bolo už 7 361.

„Najväčší medziročný nárast rozdaných TATRY Card k pobytom sme zaznamenali v druhej polovici júna. Bolo to rekordných 143%. Z nášho prieskumu vyplýva, že najviac dovolenkárov bolo zo Slovenska, potom z Česka a následne z Poľska. Naši návštevníci využívajú predovšetkým zľavy na lanovky, aquapark a dopravu električkami, čím zároveň šetria aj tunajšiu prírodu a svoje peňaženky, keďže autá využívajú menej,“ potvrdila Lenka Maťašovská, výkonná riaditeľka Oblastnej organizácie CR Región Vysoké Tatry.

TATRY Card je karta hosťa regiónu Vysoké Tatry a je kľúčom k získaniu atraktívnych zliav v aquaparkoch, na lanovkách, v múzeách alebo vo vybraných športových obchodoch a gastronomických zariadeniach. S  TATRY Card sa taktiež môžu klienti po celodennej túre zrelaxovať v mnohých wellness svetoch alebo pri dobrej kávičke v partnerských kaviarňach. Pre vyznávačov adrenalínu je tu možnosť využiť zľavy do lanového parku, na tubing či dokonca na vyhliadkový let. S TATRY Card sa opäť dá aj ekologicky cestovať po celých Vysokých Tatrách vlakmi ZSSK a to na Tatranskej elektrickej železnici, Ozubnicovej železnici a na trati Poprad Tatry Studený Potok – Tatranská Lomnica, kde karta slúži ako cestovný lístok.

Využívanie karty je zároveň kontrolným mechanizmom pre jednotlivé samosprávy. Každá ubytovateľom vystavená karta je súčasne oficiálne vedená v domovej knihe a je za jej majiteľa odvedená daň z ubytovania. Týmto karta legalizuje ubytovanie a diskvalifikuje čiernych ubytovateľov.

Tatranci očakávajú, že sa im podarí prekročiť túto letnú sezónu 20 tisícovú hranicu vystavených kariet.

Nezmeškajte novinky zo sveta Vysokých Tatier - odoberajte náš newsletter:

Fero Mrázik

Fero Mrázik žije, lyžuje, lezie a chodí po horách od narodenia. Od roku 2000 je členom dobrovoľnej horskej služby THS-DZ, kde od roku 2009 zastával funkciu podpredsedu a od r. 2020 je jej predsedom. Od roku 2009 je medzinárodným horským sprievodcom UIMLA.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *