Aktuality

TMR začína zasnežovať, skipasy sú už v predaji

TMR dnes informovala o začiatku zasnežovania vo Vysokých a Nízkych Tatrách. „Začali sme zasnežovať tak, ako nám to poveternostné podmienky umožnili, teda od nadmorskej výšky 1500 m n.m. Začíname zo Skalnatého Plesa smerom dole, zjazdovky Esíčko a Generál, ak nebude robiť problémy vietor a ochladí sa, chceme výkon zasnežovania postupne zvyšovať a vytvoriť plynulú líniu až dole do Tatranskej Lomnice,“ informoval riaditeľ strediska Vysoké Tatry Dušan Slavkovský.  Zasnežovanie sa rozbehlo už aj v Jasnej.

Štart sezóny 4.decembra

Obe lyžiarske strediská predbežne informovali, že v prípade priaznivého vývoja poveternostných podmienok ako aj aktuálnej situácie by prvých lyžiarov chceli privítať už 4.decembra.

Spustili predpredaj skipasov

TMR v týchto dňoch odštartovalo predpredaj jedno a viacdňových skipasov na zimnú sezónu 2020/21 pre Tatry, ale i v Českej republike (Špindlerův Mlýn) a Poľsku (Szczyrk).

GOPASS prichádza zároveň s horúcou novinkou – v jeho ponuke najnovšie pribudlo ďalších 6 zaujímavých stredísk v Rakúsku a Taliansku!

Začiatok predaja je príležitosťou, kedy si lyžiari môžu nakúpiť skipasy na ktorýkoľvek termín v sezóne za najlepšie ceny. Lyžiari v našich tradičných strediskách vo Vysokých Tatrách, Jasnej, Szczyrku (PL) a v Špindlerovom Mlýne(CZ) vedia, že skipasy predávame za dynamické ceny, čiže rovnako ako v prípade leteniek platí, čím skôr nakúpia, tým lepšiu cenu môžu získať. Uvedomujeme si aj súčasnú situáciu a práve preto dopĺňame pri nákupe také garancie, aby každý, kto sa rozhodne lyžovačku si naplánovať, tak mohol urobiť bez obáv a v prípade akýchkoľvek obmedzení lyžovačku či pobyty zmeniť podľa toho, ako mu to bude vyhovovať,“ vysvetlil Čeněk Jílek, člen predstavenstva Tatry mountain resorts, a.s.(TMR). Fanúšikovia lyžovačky určite ocenia aj uvoľnenie storno podmienok, vďaka čomu môžu v prípade potreby využiť možnosť bezplatného storna skipasov do 23.decembra, po tomto termíne bude pri stornovaní skipasov deň pred nástupom na lyžovačku symbolický poplatok 1.-euro.

Dynamické ceny budú v súčasnej situácii dôležitým prvkom riadeného manažovania predaných lístkov a vyťaženosti stredísk v danom termíne. „Na zimu sa pripravujeme naplno, v súčasnosti sme už nastavení na príchod dlhodobejšieho ochladenia tak, aby sme dokázali začať zasnežovať a pripraviť zjazdovky pre lyžiarov. Začiatok lyžovačky na Slovensku je naplánovaný už na 4.decembra, kedy by v prípade priaznivých poveternostných podmienok a priaznivého vývoja situácie okolo COVID-u malo prvých lyžiarov privítať Štrbské Pleso vo Vysokých Tatrách a aj najväčšie a najmodernejšie stredisko na Slovensku – Jasná. Následne by sme chceli postupne otvárať ďalšie strediská Mölltaler Gletscher 7.12., Špindlerův Mlýn a Tatranská Lomnica 12.12., Szczyrk 18.12., Ankogel 19.12., Ještěd 26.12. Vo všetkých strediskách venujeme zároveň veľkú pozornosť aj preventívnym opatreniam, aby sme mohli eliminovať akékoľvek riziká a dopriať lyžiarom čo najbezpečnejšiu lyžovačku,“ doplnil marketingový riaditeľ TMR Juraj Chovaňák.

Pribudne šesť nových stredísk

Veľkou novinkou zimy 2020/21 v GOPASS-e bude rozšírenie ponuky o šesť nových stredísk. Lyžiari sa môžu tešiť na moderný rezort v talianskych Dolomitoch Drei Zinnen, v Rakúsku okrem Slovákom už dobre známeho ľadovcového strediska Mölltaler Gletscher a jeho sesterského strediska Ankogel Mallnitz pribudnú v ponuke ďalšie strediská: Grossglockner Kals-Maltrei, Heiligenblut, Innerkrems, Silian a St. Jakob. V online ponuke budú k dispozícii 1 až 6 dňové skipasy do týchto stredísk za najvýhodnejšie ceny. „Spolu tak GOPASS ponúkne 489 kilometrov zjazdoviek v 14 lyžiarskych strediskách v 5 európskych krajinách. V prípade nových stredísk ide o obchodnú spoluprácu s ich prevádzkovateľmi, s ktorými sme sa dohodli na online predaji skipasov prostredníctvom nášho e-shopu GOPASS. Lyžiari tak budú mať možnosť zalyžovať si vždy tam, kde budú aktuálne tie najlepšie podmienky. Môžu tak objavovať Tatry, Krkonoše, Beskydy, Alpy aj Dolomity,“ uviedol predseda predstavenstva TMR Igor Rattaj.

TMR zasnežovanie
TMR zasnežovanie

Novinky vo Vysokých Tatrách

Vo Vysokých Tatrách venovali pred zimou pozornosť viacerým novinkám, ktoré by mali zvýšiť pohodlie a bezpečnosť návštevníkov. „Na Hrebienku sme sa rozhodli otestovať technologickú novinku v podobe špeciálnych antibakteriálnych fólií, ktoré sme inštalovali na dotykové plochy v pozemnej lanovke, pokladniach, reštaurácii i obchodoch. Novinkou budú určite aj prísnejšie pravidlá a preventívne opatrenia pri prevádzke Tatranského ľadového dómu. Ďalšia novinka sa bude týkať parkovania v Tatranskej Lomnici, kde sme časť parkovacích kapacít na jednej z terás vyhradili pre klientov, ktorí si ich budú chcieť online rezervovať a mať istotu komfortného prístupu do strediska bez ohľadu na čas, kedy prídu. Premiérovo bude na lanovkách v Tatranskej Lomnici a na Štrbskom Plese k dispozícii aj fast pass, teda možnosť prednostného vstupu lyžiarov na lanovky,“ informoval riaditeľ strediska Vysoké Tatry Dušan Slavkovský.

Šikovná sezónka ešte stále v predaji

Okrem jednodňových a viacdňových skipasov na zimu 2020/21, ktoré sú v ponuke od 18.novembra 2020, majú lyžiari ešte do konca novembra možnosť zakúpiť si aj celosezónny skipas Šikovná sezónka.

Šikovná sezónka Jasná&Vysoké Tatry ponúka možnosť lyžovať na 74 km zjazdoviek v 4 strediskách – Jasná, Tatranská Lomnica, Štrbské Pleso, Starý Smokovec. Platí celú sezónu s výnimkou 6 výlukových dní. Táto sezónka je k dispozícii do konca novembra za akciovú cenu 319.-eur.

Šikovná sezónka PREMIUM ponúka 183 km zjazdoviek, 8 stredísk, 4 krajiny. Šikovná sezónka Premium platí celú sezónu v strediskách Jasná (SK), Tatranská Lomnica (SK), Štrbské Pleso (SK), Starý Smokovec (SK), Szczyrk (PL), Špindlerův Mlýn (CZ), Mölltaler Gletscher (AT), Ankogel (AT), okrem dvoch výlukových dní počas World Cup (6.3.-7.3.2021) v stredisku Jasná. Bonusom je 15 % zľava v prevádzkach Motion a gastro na svahu. Šikovná sezónka PREMIUM je do konca novembra k dispozícii za akciovú cenu 449.-eur.

Šikovné sezónky je možné zakúpiť si aj s doplatkom FAST PASS umožňujúcim lyžovať v strediskách Jasná a Vysoké Tatry bez čakania v rade na vybraných turniketoch.

Nezmeškajte novinky zo sveta Vysokých Tatier - odoberajte náš newsletter:

Fero Mrázik

Fero Mrázik žije, lyžuje, lezie a chodí po horách od narodenia. Od roku 2000 je členom dobrovoľnej horskej služby THS-DZ, kde od roku 2009 zastával funkciu podpredsedu a od r. 2020 je jej predsedom. Od roku 2009 je medzinárodným horským sprievodcom UIMLA.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *