Tatranská Lomnica – Starolesnianské lúky

Kondičná náročnosť:Stredná
Technická náročnosť:Ľahká
Najvyššia dosiahnutá nadmorská výška:823 m n.m.
Dĺžka trasy:7,5 km
Prevýšenie:↑ 130 m, ↓ 130 m
Túra pre deti od:7 rokov
Tatranská Lomnica – Starolesnianské lúky - informácie o túre

Súvisiaca dolina:


Nezabudnite na poistenie pre prípad zásahu Horskej záchrannej služby!

Bežecká trať Starolesnianské lúky sa nachádza južne od Tatranskej Lomnice medzi Lomnicou a Starou Lesnou.

Poloha bežeckých tratí

Na trate je možné nastúpiť z dvoch miest. Tak, ako sme ju pre Vás zaznačili začína na sídlisku v Tatranskej Lomnici pod vilou Buky. Nástup je označený smerovníkom. Parkovať v obmedzenom počte sa dá priamo pri začiatku trate alebo na platených parkoviskách v Tatranskej Lomnici.

Druhou možnosťou je nástup na konci vetvy pri hlavnej ceste prechádzajúcej Starou Lesnou oproti Hotelu Forton.

Bežecká trať Starolesnianské lúky

Začiatok trate je spoločný s chodníkom spájajúcim Tatranskú Lomnicu so Starou Lesnou. V lete tadiaľ vedie aj cyklotrasa. Z Tatranskej Lomnice teda zamierime lesom na juh, prejdeme železničnú trať motorového vlaku Poprad – Studený potok – Tatranská Lomnica, za ktorou klesajúc prichádzame na Starolesnianské lúky. Míňame pracoviská Slovenskej akadémie vied (SAV) a blízke hotely Kontakt a Horizont a západným okrajom lúk prichádzame k točni pri hlavnej ceste v Starej Lesnej v blízkosti hotela Forton.

Vetvou sa vraciame do lokality SAV, kde odbočujeme doprava ku lesnej škôlke, ktorú z pravej strany obchádzame v zjazde. Od škôlky nadol pokračuje vetva smerujúca ku hlavnej ceste z Tatranskej Lomnice ku Hotelu International a do Veľkej Lomnice. Hotel je od točne vzdialený približne 1km.

Od otočky sa vraciame nahor ku lesnej škôlke, ktorú obchádzame z pravej strany, čím dokončíme okruh okolo nej a na rázcestí pri SAV sa vydávame na cestu nahor naspäť do Tatranskej Lomnice.

Trate sa nachádzajú v temer rovnom teréne, ktorý je vhodný aj pre začiatočníkov, deti, či starších bežkárov. Trate sú upravované na klasiku i skate. V slabších snehových podmienkach len na klasiku.

Mapa trate

Zdroj: https://ski-tatry.sk

Video z bežeckých tratí na Starolesnianských lúkach

Aktuálne informácie na: https://www.ski-tatry.sk/ a Facebook-u: https://www.facebook.com/EDUSPORT.TATRY

Nezmeškajte novinky zo sveta Vysokých Tatier - odoberajte náš newsletter:

Fero Mrázik

Fero Mrázik žije, lyžuje, lezie a chodí po horách od narodenia. Od roku 2000 je členom dobrovoľnej horskej služby THS-DZ, kde od roku 2009 zastával funkciu podpredsedu a od r. 2020 je jej predsedom. Od roku 2009 je medzinárodným horským sprievodcom UIMLA.