Vodopády Studeného potoka

Kondičná náročnosť:Ľahká
Technická náročnosť:Ľahká
Túra vhodná pre kočík:nie
Obdobie:celoročná
Najvyššia dosiahnutá nadmorská výška:1 340 m n.m.
Trvanie:poldenná, ↑↓ celkom 1:00 hod.
Dĺžka trasy:↑ 1,7 km, ↓ 1,7 km
Prevýšenie:↑ 158 m, ↓ 158 m
Túra pre deti od:3 rokov
Vodopády Studeného potoka - informácie o túre

Súvisiace miesto:

Súvisiaca dolina:


Nezabudnite na poistenie pre prípad zásahu Horskej záchrannej služby!

Trochu poniže Rainerovej chaty, v miestach stretu Malej a Veľkej Studenej doliny sa na na Studenom potoku vytvorili tri vodopády: Malý, Skrytý a Dlhý vodopád. V ich blízkosti vedie značený turistický chodník, ktorý na ne poskytuje krásne výhľady, ako aj na celý Studený potok. Na krátkej túre síce veľa roviniek nenájdete, no pre jej krátkosť v kombinácii hneď s dvoma chatami – Bilíkovou Rainerovou je túra príjemná nie len ako oddych pre dospelých ale i pre deti.

K vodopádom vedie turistický chodník z Hrebienka. Tento opis a trasa nezahŕňajú prístup na Hrebienok (či už peší alebo lanovkou). Alternatívne sa ku ním viete dostať za 1:35hod z Tatranskej Lesnej žlto značeným turistickým chodníkom.

Z Hrebienka sa vydávame po zelenej značke prudko dole turistickým chodníkom a o 5 minút prichádzame k Bilíkovej chate. Ďalej vedie turistický chodník okolo chaty a opäť schádza dole. Po 10 minútach prichádzame na Rázcestie nad Dlhým vodopádom. Pár metrov poniže žltou značkou (3 minúty) sa nachádza Dlhý vodopád.

Odtiaľ sa vraciame naspäť na Rázcestie nad Dlhým vodopádom a pokračujeme zelenou (a súbežne i žltou) značkou 5 minút, tentokrát už nahor ku rázcestiu Vodopády Studeného potoka. Odtiaľ vieme opäť zostúpiť do blízkosti vodopádov, k najdlhšiemu premosteniu v chodníka, ktorý by mostom viedol ďalej do Tatranskej Lomnice. Opäť sa vrátime na rázcesie Vodopády Studeného potoka a 10 minút nahor pokračujeme ku Rainerovej chate na Starolesnianskej poľane. Odtiaľ dve minúty nahor na Rázcestie nad Rainerovou chatou.

Tu sme sa napojili na červený chodník Tatranskej magistrály, ktorá nás za 15 minút temer vodorovného chodníka dovedie naspäť na Hrebienok.

Nezmeškajte novinky zo sveta Vysokých Tatier - odoberajte náš newsletter:

Fero Mrázik

Fero Mrázik žije, lyžuje, lezie a chodí po horách od narodenia. Od roku 2000 je členom dobrovoľnej horskej služby THS-DZ, kde od roku 2009 zastával funkciu podpredsedu a od r. 2020 je jej predsedom. Od roku 2009 je medzinárodným horským sprievodcom UIMLA.