Aktuality

Víkendová májová lyžovačka uzavrie lyžiarsku sezónu 2021/22, tá trvala 149 dní

Lyžiarske strediská vo Vysokých Tatrách a v Jasnej ukončia lyžiarsku sezónu v nedeľu 8. mája 2022. V dennej prevádzke je až do nedele najvyššie položená zjazdovka v Lomnickom sedle v stredisku Tatranská Lomnica, cez víkend privítajú lyžiarov ešte aj zjazdovky na Štrbskom Plese a v Jasnej.

Záver sezóny je už naozaj predovšetkým pre skalných fanúšikov, ktorí si chcú ešte užiť oblúky na jarnom snehu a pobyt na čerstvom vzduchu. Na druhej strane, Tatry už lákajú aj peších turistov, pre ktorých je sneh vo vyšších polohách spestrením jarnej turistiky, s ktorým však musia pri jej plánovaní stále počítať,

riaditeľ horského strediska Vysoké Tatry Dušan Slavkovský

Okrem lyžovačky a turistiky sa návštevníci Vysokých Tatier môžu počas tohto víkendu tešiť aj na sprievodné programy v podobe tvorivých dielní pre deti na Skalnatom Plese, jarnej grilovačky, na trase z medzistanice lanovky Štart do Tatranskej Lomnice budú k dispozícii aj horské káry.

Posledné oblúky v Jasnej

V Jasnej budú počas víkendu v prevádzke lanovky na juhu aj na severe. „Lyžovačka bude podľa aktuálnych snehových podmienok, ale už bez strojovej úpravy. Návštevníkov, ktorí sa rozhodnú prísť do Jasnej užiť si záver sezóny, poprosíme, aby na severe využili parkovisko a nástupné miesto na Záhradkách, kde nájdu komplexné zázemie vrátane klientskeho centra. V rovnakom režime budeme  fungovať aj v letnej sezóne,“ doplnil riaditeľ strediska Jasná Jiří Trumpeš. Detailné informácie o sprístupnených zjazdovkách a lanovkách v prevádzke nájde verejnosť na webových stránkach www.jasna.skwww.vt.sk .

Na pláne je údržba

Po ukončení lyžiarskej  sezóny odštartuje jarná údržba dopravných zariadení vo Vysokých Tatrách aj v Jasnej. Prevádzka kabínkových a sedačkových lanoviek v jednotlivých strediskách bude pokračovať pre peších návštevníkov počas víkendov a do dennej prevádzky sa vrátia 28. mája (VT) resp. 18. júna (Jasná). Pozemná lanová dráha na Hrebienok vo Vysokých Tatrách, ktorá už jarnú technickú údržbu absolvovala, bude v dennej prevádzke bez obmedzení. 

Sezóna trvala 149 dní

Lyžiarska sezóna v Jasnej a na Štrbskom Plese odštartovala 11. decembra, v Tatranskej Lomnici 18. decembra 2021.

Zdroj: TMR

Nezmeškajte novinky zo sveta Vysokých Tatier - odoberajte náš newsletter:

Fero Mrázik

Fero Mrázik žije, lyžuje, lezie a chodí po horách od narodenia. Od roku 2000 je členom dobrovoľnej horskej služby THS-DZ, kde od roku 2009 zastával funkciu podpredsedu a od r. 2020 je jej predsedom. Od roku 2009 je medzinárodným horským sprievodcom UIMLA.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *